Zdrowie i Uroda

Badanie Nifty – najważniejsze informacje

Badanie Nifty - najważniejsze informacje

Wiele wad genetycznych mających wpływ na całe ludzkie życie można wykryć jeszcze na długo przed narodzinami dziecka. Pomagają w tym specjalistyczne badania, które wykonuje się w na przełomie pierwszego i drugiego trymestru ciąży. Jednym z najbezpieczniejszych jest badanie Nifty skupiające na sobie uwagę pacjentów także dlatego, że jest wyjątkowo skuteczne.

Badanie Nifty to test prenatalny zaliczany do badań nieinwazyjnych, a wiec takich, które wykonuje się bez niebezpieczeństwa tak dla przyszłej mamy, jak i dla płodu. Pozwala na wykrycie zarówno zespołu Downa, jak i zespołu Patau i zespołu Edwardsa. Jest cennym wsparciem także wówczas, gdy chce się oszacować ryzyko poronienia. Co ważne, do badania nie jest wymagana krew żylna płodu, ale natki. Procedura jej pobierania nie jest skomplikowana i przypomina tą, którą stosuje się podczas badania morfologicznego. Plusem testu jest także to, że może być on wykonywany stosunkowo wcześnie – między dwunastym i dwudziestym czwartym tygodniem ciąży, w czasie dogodnym dla przyszłych rodziców.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/