Dom i Wnętrze

Jak urządzić rustykalną kuchnię?

Jak urządzić rustykalną kuchnię?

Kuchnia rustykalna to strefa wdzięku, uroku i lekkości, finezji i fantazji. To królestwo elementarnych barw, które w dużej mierze biorą się od naturalnych produktów jak owoce, warzywa czy przyprawy. W kuchni rustykalnej nie panują rygorystyczne zasady, ale wolność i dowolność gotowania i przebywania, której największą wartość stanowi naturalność. To miejsce, w którym po prostu można być sobą na sto procent, znajdując się zarazem blisko natury.

Liczy się sama natura!

W kuchni rustykalnej sprawdzi się wszystko, co pochodzi prosto od natury. Dlatego przepięknie zaprezentują się tam wszelkie roślinne aranżacje. Kwiaty i zioła ustawione w glinianych pojemnikach na parapecie bądź na regale kuchennym. Także natura w postaci zdjęć, obrazów czy motywów dekoracyjnych na zasłonkach czy na naczyniach to najpiękniejsza ozdoba do kuchni inspirowanej wiejskością.

Rustykalne segmenty kuchenne

Segmenty kuchenne mogą także być nośnikiem stylu. Również tego uroczego, sielskiego, naturalistycznego. Meble, które nawiązują do ponadczasowej urody drewna przenoszą nas na skraj lasu, łąki i rozsypanych przy drodze chatek. Takie segmenty do kuchni nawiązujące do estetyki folkloru idealnie nadają się do tego, żeby upiększyć je dekoracjami w folklorystycznym stylu. Na stronie gama-sklep.com.pl znajdziemy wiele interesujących segmentów kuchennych, również do kuchni rustykalnej w nowoczesnym wydaniu.

Współczesne interpretacje folkloru

Rustykalne kuchnie nowoczesne to ciekawe interpretacje folkloru i jego bogactwa. Bardzo popularne są na przykład odwołania do kolorowej i różnorodnej kultury łowickiej. Wspaniałym przedłużeniem rustykalnej kuchni będzie weranda utrzymana w podobnej konwencji, kierująca nas do romantycznego ogrodu. Łowickie chaty na przykład często otaczano bielonymi kamieniami. Do tego typu dekoracji tradycyjnych warto nawiązywać we współczesnej przestrzeni.

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ zobacz wiecje https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/