Zdrowie i Uroda

Usuwanie cellulitu – znajdź zabieg dla siebie

Jeśli cellulit spędza Ci sen z powiek, to czas, żeby się z nim pożegnać. Dotychczasowe starania nie przyniosły zamierzonych rezultatów? Rozważ skorzystanie z profesjonalnych zabiegów na cellulit. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii są one w stanie skutecznie zredukować komórki tłuszczowe, poprawić kondycję skóry i sprawić, że pomarańczowa skórka stanie się mniej widoczna, a dzięki regularnym sesjom może nawet zniknąć zupełnie.

Jakie są przyczyny cellulitu?

Cellulit jest konsekwencją nadmiernego rozrostu i nierównomiernego rozmieszczenia tłuszczu w tkance podskórnej. Dokładne przyczyny tworzenia się pomarańczowej skórki nie są jasne, jednak wiadomo, że wpływ mają takie czynniki, jak:

  • nadmierna masa ciała,
  • siedzący tryb życia,
  • wysokoprzetworzona dieta,
  • niewystarczające nawodnienie organizmu,
  • palenie papierosów,
  • picie alkoholu.

Sprawdzone zabiegi na cellulit

Fala akustyczna

Jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii cellulitu jest zabieg falą akustyczną. Technologia ta ma działanie ujędrniające i wyszczuplające. Celem zabiegów falą akustyczną jest stymulowanie mikrokrążenia w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Dzięki temu ściany komórek stają się bardziej przepuszczalne, co umożliwia uwalnianie kwasów tłuszczowych i glicerolu, które następnie usuwane są z organizmu przez układ limfatyczny i krwionośny. Procedura trwa maksymalnie pół godziny. Wykonuje się ją z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Plan zabiegów ustala kosmetolog.

Ultradźwięki

Ultradźwięki wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej od dawna. Znalazły zastosowanie przede wszystkim w ujędrnianiu i odmładzaniu skóry. Okazuje się, że przy ich pomocy można również skutecznie usuwać cellulit. Ultradźwięki docierają na duże głębokości, oddziałując nie tylko na skórę, ale też na tkankę tłuszczową. Miejsca poddawane zabiegowi stają się szczuplejsze, a skóra wygładzona i obkurczona. W ciągu kilku, kilkunastu tygodni komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu, a skóra ulega przebudowie. W zależności od obszaru zabieg trwa od 20 do 60 minut. Zaletą ultradźwięków jest to, że do uzyskania optymalnych efektów nie trzeba wykonywać serii wielu zabiegów.

Multitechnologia

W usuwaniu cellulitu sprawdzają się również zabiegi, wykorzystujące kilka technologii naraz. Przykładem takiej kombinacji, z której można skorzystać m.in. w Klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej La Perla Łowicka w Warszawie, jest połączenie fali radiowej, próżni, ultradźwięków oraz światła LED. Zabieg ten jest w stanie pobudzić wiele korzystnych procesów w organizmie, które przyczyniają się do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Poprawia się mikrokrążenie krwi i limfy oraz metabolizm komórek tłuszczowych. Zachodzi proces lipolizy. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w skórze. Podobnie, jak w przypadku fali akustycznej, zabieg ten należy wykonywać w seriach z dość dużą częstotliwością. Jedna sesja trwa od 30 do 60 minut.

Czy możliwe jest całkowite usunięcie cellulitu?

Procesy zapoczątkowane podczas nieinwazyjnych zabiegów na cellulit prowadzą do powstania dodatkowego źródła energii w organizmie w postaci uwolnionego tłuszczu. Dlatego ważne jest, aby w trakcie terapii stosować lekką dietę, regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne i dostatecznie nawadniać organizm. Przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia ważne jest również po zakończeniu serii zabiegów na cellulit. Zbilansowana dieta i systematyczna aktywność fizyczna pozwalają na utrwalenie i pogłębienie efektów.

Chociaż zabiegi antycellulitowe są obecnie łatwo dostępne i można skorzystać z nich nawet w salonach kosmetycznych i klubach fitness, warto jednak skorzystać z nich w zaufanej klinice medycyny estetycznej. Listę sprawdzonych placówek znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.

zobacz wiecje Metalowy stojak na papier toaletowy loft https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/