Ciekawe

Wady i zalety rowerów miejskich

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowy rower miejski powinny poznać największe zalety i wady tego sprzętu, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać odpowiedni model. W niniejszym artykule znajdą Państwo największe plusy i minusy rowerów miejskich, które coraz częściej można spotkać na ulicach.

Popularność rowerów miejskich

Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce istnieje możliwość wypożyczenia roweru miejskiego. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby kupić sobie swój własny sprzęt, dzięki któremu będzie można dojechać do pracy albo wybrać się na zakupy. Nowoczesne modele to idealny kompromis pomiędzy wygodą i oryginalnym stylem. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim bardzo wysokie koła (28 cali), dzięki którym łatwiej jest pedałować mało wprawionym rowerzystom.

Jakie zalety rowerów miejskich

Zaletą rowerów miejskich jest kompleksowe wyposażenie, które może przydać się podczas codziennej jazdy albo wycieczek na dłuższe dystanse. Mowa tutaj przede wszystkim o błotnikach, bagażniku, koszyku na zakupu, osłonkach na łańcuch, nóżce i oświetleniu. W rowerach górskich dodatkowe wyposażenie praktycznie zawsze trzeba dokupić, a co gorsze nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z niektórych akcesoriów. Do największych zalet rowerów miejskich należy zaliczyć także olbrzymią wygodę podczas jazdy. W rowerach górskich wymuszona jest pochylona, sportowa postawa, która zwłaszcza osobom starszym może sprawić duży problem.

Dlaczego warto postawić na rowery miejskie

Rowery miejskie mają szerokie i miękkie siodełko, dzięki któremu nawet po długiej podróży nie będzie nas bolała „pupa”. Dużym plusem są także wąskie opony, dzięki którym rowery te łatwiej się toczą. Modele z damską ramą umożliwiają bezproblemową jazdę nawet kobietom w sukienkach. Rowery miejskie bardzo dobrze poradzą sobie także podczas pokonywania zimowych i wyczerpujących tras. Do największych plusów należy zaliczyć także prostą i niezawodną konstrukcję, dzięki czemu w razie potrzeby będzie można szybko i tanio naprawić nasz sprzęt.

Jakie wady

Jak wspomniano powyżej rowery miejskie wymuszają zachowanie pionowej postawy, dlatego też podczas mocnego wiatru zmagać trzeba się z dodatkowym oporem. Największą wadą rowerów miejskich jest jednak ich duża waga zwłaszcza jak mówimy o stalowych rowerach. Dobrym wyborem są aluminiowe rowery miejskie, ale tutaj trzeba liczyć się z dość sporym wydatkiem. Dla wielu osób olbrzymim minusem będzie również to, że rowery tego typu nie posiadają amortyzacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/

zobacz wiecje https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html