Zdrowie i Uroda

Zadbaj o swoje włosy na zimę!

Nasze włosy są jedną z najpiękniejszych ozdób – warto o nie dbać i pilnować odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie w okresie jesieni i zimy będą one narażone na liczne czynniki negatywne, takie jak niskie temperatury czy silny wiatr. Jak dbać o włosy w tym czasie? Jakie preparaty stosować?

Mycie delikatnymi szamponami

Podstawą pielęgnacji włosów i skóry głowy jest stosowanie szamponów. Zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy. Szukając szamponu dla siebie warto uwzględnić nasze indywidualne preferencje. Jeśli nasza skóra ma skłonności do przesuszania się i podrażnień wybierzmy delikatny szampon oczyszczający, który pozwoli na odbudowanie naturalnej warstwy ochronnej. Szampony takie zaoferuje nam sklep fryzjerski Hair Shop. Szampony mogą być również dedykowane dla osób borykających się z łupieżem czy przetłuszczaniem się skóry. Warto szukać produktów o naturalnych składach, które będą delikatnie pielęgnować i chronić skórę głowy.

Odżywki i maski

Stosowanie odżywek po myciu wskazane jest przede wszystkim osobom o długich włosach – odżywki pozwalają na łatwiejsze rozczesywanie mokrych włosów, jak i na stworzenie warstwy ochronnej wokół nich. W okresie zimowym warto postawić na maski – maski stosowane są na umyte, mokre włosy. Aby ich działanie było pełne warto zastosować czepek i ręcznik, i tak pozostawić włosy na ok. 20 minut. Maska pozwoli odżywić i uelastycznić włos, sprawi też, że będzie on bardziej błyszczący.

Nakrycia głowy – jak działają na nasze włosy?

Czapki, kapelusze czy kaszkiety to nasza codzienność w trakcie zimy – ich noszenie traktujemy przede wszystkim jako zabezpieczenie dla głowy, ale też ozdobę. Warto jednak wiedzieć, że nakrycia głowy mogą wpływać negatywnie na stan naszej skóry i włosów. Dotyczy to przede wszystkim materiałów syntetycznych, które nie sprzyjają swobodnej cyrkulacji powietrza. Częste noszenie czapek z akrylu czy poliestru może prowadzić od przetłuszczania się skóry głowy, stanów zapalnych. Warto wspomnieć także o tym, że akryl mocno elektryzuje włosy!

https://goforthegoldcps.org/dobry-kask-jezdziecki-na-konia/ https://greaterrangedj.com/pomysl-na-mvp/ https://likeplus.waw.pl/jazda-konna-jako-sport-ogolnorozwojowy-dla-kazdego/