Ciekawe

Jak prezentować się z klasą, ubierając się tanio?

Ubranie stanowi główny element wizerunku i wiele mówi o osobie je noszącej, o jej upodobaniach a nawet osobowości. Osoby ceniące sobie styl elegancki to nie tylko pracownicy dużych firm czy biur, ale po prostu jednostki lubiące wyglądać z klasą na co dzień. Na takie stroje nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, ponieważ w sklepie z odzieżą używaną można kupić je za grosze.

Dobrze skrojone żakiety i eleganckie spódnice

Szafa stylowej pani, które woli styl elegancki od casualowego, powinna przede wszystkim zawierać kilka dopasowanych żakietów z dobrych tkanin. Przed zakupem takiego elementu garderoby w sklepie z odzieżą używaną warto sprawdzić zarówno mankiety, jak i kołnierzyk. To ważne, czy nie ma na nich przetarć. Oczywiście taka odzież używana musi być przed zakupem zmierzona. Najlepiej robić to na gładki t- shirt. Wtedy widać, czy żakiet jest dobry w ramionach i talii.

Kolejny element to spódnice. Warto zwrócić uwagę zarówno na te rozciągliwe, dobrze przylegające z dzianiny, jak i dopasowane na zamek, które się zbyt mocno nie rozciągają. Te pierwsze przede wszystkim mają taki walor, że nie trzeba ich prasować. Drugie będą zaś wyglądać jeszcze bardziej elegancko.

Odzież używana a okrycia wierzchnie

Czy da się w sklepie z odzieżą używaną zakupić dobrze skrojony, taliowany płaszcz? Oczywiście, ale na takie poszukiwania trzeba będzie zarezerwować więcej czasu. Nie wolno się także nastawiać, że pierwszy spacer po sklepach z używaną odzieżą będzie owocny w zakup pięknej perełki w postaci płaszcza. Dobrym pomysłem jest także szukanie takiego elementu garderoby poza sezonem.

Dodatkowo warto jest odwiedzać second handy w sieci, ponieważ często mają one o wiele bardziej rozbudowaną ofertę, jeżeli chodzi o odzież wierzchnią, niż sklepy stacjonarne. Można w nich kupić nawet płaszcze od znanych projektantów w ułamku ceny.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – odzież używana

Dodatki dla pani z klasą

W sklepie z odzieżą używaną dobrze jest zwracać uwagę również na takie elementy jak apaszki i chusty. Potrafią one dodać każdemu strojowi oryginalności oraz oczywiście mają walory praktyczne kiedy jest zimno.

W wielu second handach można spotkać biżuterię ręcznie robioną, albo oryginalne detale sprowadzane z innych krajów, takie jak kolczyki, bransoletki czy naszyjniki w ciekawych wzorach. Warto mieć chociaż kilka sztuk takiej biżuterii w szafie.

legal.com.pl zobacz wiecje ganx.net