Która z pań nie marzy o szczupłej, idealnej linii pozbawionej skórki pomarańczowej? Wydawać by się mogło, że cellulit jest zmorą pań zmagających się z lekką nadwagą. Tymczasem okazuje się, że powstawanie skórki pomarańczowej wpisane jest w kobiecą genetykę i dotyka wszystkie przedstawicielki płci pięknej, niezależnie od ich wagi.
Czym jest cellulit?
Cellulit, zmora większości kobiet, jest niczym innym jak nagromadzoną pod skórą wodą lub tłuszczem. W zależności od rodzaju substancji powodującej nierówności i grudki, wyróżniamy cellulit tłuszczowy oraz wodny. Przeważnie występuje on na udach i pośladkach, ale może być zlokalizowany również na łydkach, brzuchu czy ramionach. Przyczyn jego powstawania jest wiele. Wśród najpopularniejszych wyróżnić możemy uwarunkowania genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nadwagę i, co może zaskoczyć, szybką utratę wagi, braku ruchu.
Jak z nim walczyć?
Sposobów na pozbycie się nieestetycznej skórki pomarańczowej jest wiele. Według poradników i rad kosmetologów, program antycellulitowy powinien zawierać w sobie przyjmowanie dużych ilości wody, masaże z użyciem specjalnych masażerów pobudzających krążenie limfy, stosowanie baniek chińskich, regularne peelingi oraz trzymanie się specjalnej diety ubogiej w sól, cukier i tłuszcz… Niestety, nierzadko zdarza się, że próby wygładzenia skóry na udach czy pośladkach domowymi metodami kończą się fiaskiem.
Coraz większa rzesza pań zmagających się z cellulitem decyduje się pomóc naturze w gabinecie medycyny estetycznej. Tajną bronią w walce o idealną sylwetkę okazują się być urządzenia do medycyny estetycznej wykorzystujące dobroczynne działania lasera. Seria zabiegów laserowych przynosi trwałe i spektakularne rezultaty, których wypracowanie na własną rękę jest niemożliwe.