Zdrowie i Uroda

Zadbaj o dietę swojego dziecka

W przypadku dzieci zdrowa dieta jest szczególnie ważna, bo zapewnia im prawidłowy rozwój. Warto więc, zwrócić szczególną uwagę na jakość spożywanych przez dzieci pokarmów. Produkty ekologiczne pochodzące od certyfikowanych producentów zdrowej żywności wydają się być najlepszym wyborem.

Zdrowe odżywianie – dlaczego takie ważne?

Niezależnie od wieku każdy powinien się zdrowo odżywiać. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala cieszyć się zdrowiem.

Zdrowa odżywianie jest szczególnie ważne w przypadku dzieci ponieważ:
– zapewnia im prawidłowy rozwój nie tylko fizyczny, ale i umysłowy;
– zwiększa ich odporność;
– zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób różnego typu;
– pozwala uniknąć alergii pokarmowych;
– sprzyja kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych.

Żywność ekologiczna – wysoka jakość potwierdzona certyfikatem

Produkty ekologiczne oznaczone symbolem ECO, są gwarancją najwyższej jakości i właśnie takie najlepiej wybierać przygotowując posiłki dla dzieci. Każdy producent zdrowej żywności ekologicznej posiada odpowiedni certyfikat zgodności w zakresie rolnictwa ekologicznego. Mamy więc pewność, że oferowane przez niego produkty ekologiczne są:
– naturalne,
– pozbawione konserwantów, sztucznych barwników, różnego typu ulepszaczy i wypełniaczy czy wzmacniaczy smaku;
– wolne od GMO;
– pochodzą z upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin.

Eco produkty także dla najmłodszych

Rozszerzając dietę dziecka rodzice sięgają często po gotowe produkty w przekonaniu, że to najlepszy wybór, Różnie z tym bywa. Najlepiej posiłki przygotowywać samemu z produktów ekologicznych – nie wymaga to wiele wysiłku a wiemy co dziecku podajemy. Jeśli z jakiś powodów wybiera się gotowe dania dla dzieci, warto wybierać te ekologiczne – oferta producentów zdrowej żywności jest dosyć bogata. Można więc kupić gotowe dania dla dzieci opatrzone znakiem ECO. Obecnie niemal każdy producent zdrowej żywności ekologicznej poszerza swój asortyment o produkty dla dzieci. Dostępne są dania gotowe, musy, deserki czy kaszki i nie tylko w bardzo przystępnych cenach.

Zdrowa żywność – gdzie kupić

Producent zdrowej żywności ekologicznej sprzedaje swoje produkty w sklepach stacjonarnych i Internetowych. Mogą to być sklepy firmowe danego producenta, ale również inne sklepy oferujące zdrową żywność.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vitapol