Dom i Wnętrze

Skrzynki z drewna do decupage

Decupage to technika, która zawędrowała do Europy z Chin. To ozdabianie przedmiotów za pomocą wyciętych elementów, najczęściej z serwetek. Jest ona prosta w wykonaniu, a zarazem nie wymagająca dużego nakładu finansowego. Przedmiotami nadającymi się do ozdabiania mogą być drewniane skrzynki. Takie udekorowane skrzynki to dobry pomysł na prezent, do sprzedaży lub do dekoracji.

Na czym polega technika decoupage ?

Słowo decupage oznacza wycinać. Istotą decupage jest więc wycięcie wybranych elementów z serwetek, a następnie za pomocą specjalnego kleju (np.: rozrobionego z wodą wikolu) przyklejenie go pędzlem lub gąbką na odpowiednią powierzchnię. Mogą nią być plastikowe i ceramiczne ozdoby, szkło, surowe lub pomalowane drewno (farbą akrylową). Po wyschnięciu kleju, powinno się jeszcze pokryć powierzchnie lakierem. Jest ona wtedy gładsza i bardziej błyszcząca, a przyklejony obrazek bardziej stapia się z całą kompozycją https://entecafe.pl/zdobione-pudelka-z-drewna-na-pomysl-na-oryginalny-prezent/.

Technika ta mimo swej prostoty jest bardzo znana i wykorzystywana często w rękodzielnictwie, renowacji różnych przedmiotów, a także w zajęciach z dziećmi czy kursach. Ma ona także walory terapeutyczne, relaksuje i odpręża. Pozwala także na ekspresję siebie i rozwój wyobraźni.  To technika lubiana i znana na całym świecie.

Różne wzory drewnianych skrzynek- jak je przyozdobić ?

Wspaniałe wzory drewnianych skrzynek, o różnych wymiarach i przeznaczeniu, można zakupić na stronach sklepu: Decoupage-drewno. Niektóre skrzynki mają jedną czy dwie duże przegródki, inne wiele małych, dlatego mogą nadawać się na pudełko na herbatę ekspresową lub pełnić rolę puzderka, szkatułki na różne skarby: łańcuszki, kolczyki, biżuterię, korale, zegarki, klocki dla dziecka czy koraliki lub muszelki https://ziemianska.pl/unikatowe-ozdoby-i-galanteria-drewniana/. Jedne z pudełek są bez przykrycia, inne mają drewniane wieczko, ale nie są zamykane na kluczyk, jeszcze inne zaś pełnią rolę sekretnego pudełka. Są także skrzynki, w których można trzymać różne dokumenty, wino lub koniak, mogą być także skrzynkami na listy albo skarbonkami.

Skrzynki wykonane z dobrej jakości drewna, znakomicie nadają się do ozdabiania metodą decupage. Można wykorzystać  tutaj motywy serduszek, kwiatów, postaci z bajek czy różnych zwierząt. Skrzynkę taką najlepiej ozdobić takimi elementami, jakie będzie miała ona przeznaczenie. Dla dziecka najlepiej ozdobić bohaterami bajkowymi, zabawkami lub misiami, a dla osoby dorosłej, pięknymi kwiatami, serduszkami, owocami czy fragmentem krajobrazu.

Piękne skrzynki nadające się na prezent, do kuchni na herbatę, do salonu czy po prostu jako puzderko do użytku osobistego, można przyozdobić techniką decupage. Pudełka te nabierają wtedy charakteru, wyrazistości i znacznie lepiej się prezentują. A udekorowanie  ich to dobra zabawa i relaks w wolnej chwili. Tak własnoręcznie przyozdobione pudełko na pewno będzie długo służyło swojemu wykonawcy lub dumnie prezentowało się u osoby obdarowanej.

 

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/