Zdrowie i Uroda

Jak wybrać dobre wiązania narciarskie? 3 wskazówki dla miłośników białego szaleństwa na stoku

W trakcie kupowania sprzętu narciarskiego wiele czasu poświęcamy na ogół wyborowi nart lub kombinezonu, a znacznie mniej np. na zdecydowanie się na konkretny rodzaj wiązań narciarskich. Tymczasem warto skupić się na kwestii wyboru właściwych wiązań, ponieważ jest to ważny element wyposażenia, mający wpływ na bezpieczeństwo na stoku. Na co, zatem zwracać uwagę podczas wyboru rodzaju wiązań?

1. Wiązania z nartami lub bez – czyli problem wielu osób, które decydują się na zakup sprzętu na stok. W praktyce bowiem można wybrać narty z wiązaniami lub same – wówczas też zyskuje się swobodę co do wyboru konkretnego rodzaju wiązań, a to może okazać się znaczną zaletą.

Zasadą jest, że narty freerideowe, lub np. free touringowe sprzedawane są osobno – bez wiązań. Wówczas też warto wiedzieć, po jakie wiązania sięgnąć lub doradzić się sprzedawcy w sklepi. Co istotne, godne uwagi są wiązania renomowanych marek, takie jak np. wiązania narciarskie Atomic – idealne zarówno dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią szybką jadę po stoku i potrzebują wysokiej jakości sprzętu.

2. Wiązania a rodzaj narciarstwa jakie się uprawia – to kolejna kwestia, jaką bierze się pod uwagę w trakcie wyboru wiązań. Wymaganie techniczne są bowiem różne w zależności od rodzaju i prędkości jazdy.

W sytuacji, kiedy jazda po stoku jest traktowana jako dodatkowa rozrywka – warto wybrać trwałe wiązania, zapewniające komfort i bezpieczeństwo, np. wiązania narciarskie Atomic. To lekkie rozwiązania, które posłużą przez długi czas i pozwolą skupić się na rozrywce. Z kolei wówczas, gdy jest się już zaawansowanym narciarzem i stawia się na dużą prędkość – ważne jest posiadanie wiązań, które są dynamiczne i dają dobre czucie i pewność stabilności z butem. Takie produkty powinny posiadać części metalowe, by były odporne.

3. Dobre wiązania a wysokość i waga

Ważną cechą w trakcie wyboru wiązań jest wysokość i waga narciarza. To kwestie związane bezpośrednio z bezpieczeństwem na stoku, dlatego warto udać się do renomowanego sklepu i doradzić sprzedawcy, jakie produkty będą odpowiednie. Wiele osób stawia w tym zakresie na sprawdzone rozwiązania, takie jak np. wiązania narciarskie Atomic.

Dopasowanie wiązań do wagi i wysokości jest tak istotne, gdyż wpływa także na odpowiednie wypinanie się w trakcie upadku. To zaś odbywa się na boki lub do góry stopy i jest kluczowe, by nie doszło do poważnej w konsekwencjach kontuzji. Co ważne, chroni się nie tylko same stopy lub np. więzadła, ale też kolana.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie wiązania narciarskie atomic.