Ciekawe

Manicure Panny Młodej

Stylizacja paznokci to jeden z obowiązkowych punktów na liście przygotowań Panny Młodej do tego najważniejszego dnia. Zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem rezerwuje ona termin u kosmetyczki lub też u stylistki paznokci. Wtedy pozostaje tylko bardzo ważna decyzja, na jaki rodzaj manicure się zdecydować, a możliwości jest co najmniej kilka.

French manicure

Jest to jeden z klasycznych manicure, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Sprawdzi się w każdej sytuacji, także jako stylizacja ślubna.

Polega na tym, że płytka paznokciowa jest malowana na naturalny, delikatny pastelowy kolor z zaznaczonymi jaśniejszymi końcówkami. Ważne jest, aby końcówki były równe (ułatwiają to specjalne paski naklejane na paznokcie) oraz żeby końcówki dobrze komponowały się z kolorem całej płytki – zbyt duży kontrast wywołuje poczucie sztuczności.

Aby ten typ manicure był trwały, na końcu maluje się paznokcie jeszcze jedną warstwą bezbarwnego lakieru.

Manicure hybrydowy

Ten typ manicure jest hitem ostatnich lat. Nie bez powodu, ponieważ lakiery hybrydowe występują w wielu nasyconych kolorach, a po nałożeniu bardzo ładnie się błyszczą. Lakiery hybrydowe są również dużo bardziej odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Utwardzenie lakieru pod lampą UV sprawia, że nie musimy obawiać się odcisków, jakie występują po niedosuszeniu tradycyjnego lakieru.

Jest to typ manicure bardzo często wybierany przez przyszłe panny młode. W zależności od charakteru całej stylizacji, można wybrać bardzo kontrastowy do tradycyjnej ślubnej bieli, bądź postawić na stonowany, pastelowy kolor lakieru hybrydowego. Podczas wykonywania tego typu manicure możliwe jest przyklejenie do paznokci innych ozdób, takich jak drobne cyrkonie lub inne kryształki czy perełki.

Manicure japoński

Ten typ manicure jest wybierany najczęściej przez kobiety, które pragną wyglądać jak najbardziej naturalnie. Podczas wykonywania manicure japońskiego nie używa się żadnych lakierów, a jedynie preparaty wydobywające naturalne piękno płytki paznokciowej. Po zabiegu paznokcie są nabłyszczone, wzmocnione i odzyskują zdrowy wygląd.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który manicure jest najlepszy dla przyszłej Panny Młodej. Warto wypróbować wcześniej kilka i sprawdzić, który będzie najodpowiedniejszy w tym szczególnym dniu.

Lakiery hybrydowe kupisz na komsetykizameryki.pl

https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/