Dom i Wnętrze

Nowoczesne tarasy – garść inspiracji i pomysłów

Nowoczesne tarasy – garść inspiracji i pomysłów

Jak zaaranżować nasz przydomowy taras, aby zachwycał i zachęcał do odpoczynku? Jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów ostatnich lat jest zastosowanie nowoczesnych mebli i dodatków. Taki taras z pewnością przypadnie do gustu osobom młodym. Jeśli tylko chcemy poprzez kilka elementów nadamy mu bardziej przytulnego charakteru. Jakie meble i dodatki wybrać, aby zaprojektować taras naszych marzeń?

Zacznij od mebli

Meble to zdecydowanie najważniejszy element naszego tarasu – powinny być dopasowane od naszych potrzeb, wielkości tarasu, wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia mebli. Ważne jest także to, aby były tak profilowane, aby faktycznie zapewnić użytkownikom wygodę. Obecnie nowoczesne komplety mebli tarasowych zaproponują nam przede wszystkim ich producenci- kupując u źródła możemy mieć pewność, że taki meble będzie posiadał wieloletnią gwarancję i zachowa wspaniały wygląd na długie lata.

Nowoczesny taras warto zadaszyć!

Aby skutecznie móc chronić się przed słońcem warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Nowoczesne tarasy często zadaszane są tarasolami – to interesujące rozwiązanie, szczególnie kiedy z tarasu korzysta więcej osób. Tarasola wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – dzięki temu materiał ten chroniony jest przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Konstrukcje zwieńczone są dachami wykonanymi z tkanin technicznych lub też obrotowymi lamelami.

Znajdź miejsce na rośliny!

Odpoczynek wśród zieleni to najlepsze, co możemy zafundować sobie po długim dniu w szkole czy w pracy. Umieszczenie na tarasie kilku czy kilkunastu doniczek z roślinami pozwoli nam stworzyć zieloną oazę, idealną do odpoczynku. Jeśli decydujemy się na rośliny egzotyczne pamiętajmy, aby po okresie lata wnieść je do mieszkania.

live url zobacz live url