Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad konkurencją  

Depilacja laserowa jest jedyną permanentną metodą usuwania zbędnego owłosienia z danej partii na ciele. Żadna inna metoda nie daje tak długotrwałych efektów. Często wystarczy doba, aby włosy na najbardziej ,,niesfornych” partiach na ciele odrosły. Dlatego depilację tradycyjnymi metodami trzeba cały czas powtarzać tracąc przy tym czas, nerwy, ale i pieniądze. Jak działa depilacja laserowa?

 

Depilacja laserowa – metodyka działania

 

Depilacja laserowa swoje działanie opiera o skoncentrowane działanie lasera. Jego wiązka światła trafia na skórę, na której dzieje się cała magia. Bowiem bazując na prawach fizyki – energia świetlna może być przekształcona w energię cieplną w procesie termogenezy. Depilacja laserowa działa na tej samej zasadzie – emitowana wiązka światła trafia na skórę, gdzie na melaninie w procesie termogenezy zmienia się w energię cieplną. Melanina znajduje się w skórze, ale i we włosach. Rozgrzana melanina (często do nawet 70 stopni Celsjusza) powoduje uszkodzenie cebulki włosowej. Włos się rozpada i wypada ze skóry.

 

Zobacz także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/

 

Jednak jest pewna zasada – aby włos się już nie odtworzył musi zostać zniszczony w fazie wzrostu. Nigdy nie wiadomo w jakiej fazie aktualnie znajdują się cebulki włosowe danego człowieka. Dlatego wykonuje się kilka serii zabiegów oddalonych od siebie o około miesiąc. Wtedy po wykonaniu od 4-9 zabiegów można być pewnym efektywności depilacji laserowej.

 

Osoby posiadające włosy jasne mogą mieć większy problem z efektywnością depilacji laserowej. Bowiem jasne włosy oznaczają niewielką ilość melaniny, a więc trudność z zniszczeniem cebulki włosowej. Jednak przypadki pokazują, że nawet takie osoby mogły być zadowolone z depilacji laserem – wystarczyła cierpliwość i sumienność.

 

Depilacja laserowa – Katowice

 

Z dzisiejszych czasach wzrasta świadomość na temat bezpieczeństwa wykonywania zabiegów takich jak depilacja laserowa. Katowice to stolica śląska, w której znajduje się wiele godnych uwagi salonów depilacyjnych. Warto wybierać salony, które charakteryzują się dobrymi opiniami i posiadają nowoczesny, sprawdzony sprzęt.

 

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html