Zdrowie i Uroda

Bikini krokiem milowym

Spędzając czas na morskiej plaży, czy wypoczywając nad zalewem widzimy dookoła osoby w strojach kąpielowych. Nie wzbudza w nas to żadnego zdziwienia – jest to widok całkowicie normalny. Jak się okazuje, jeszcze całkiem niedawno nikomu nie przyszłoby do głowy, aby odkrywać brzuch, plecy czy łydki. stroje kąpielowe dwuczęściowe były czymś wstydliwym.

Historia współczesnych strojów kąpielowych

Moda plażowa bardzo się zmieniła i wciąż ewoluuje. Kobiece stroje kąpielowe – bo ten temat jest znacznie bardziej ciekawy – to całkiem świeża historia, mająca swoje początki na przełomie XIX i XX wieku. To, co wtedy nazywano „modą plażową” znacznie odbiega od dzisiejszych wyobrażeń. Plażowy ubiór kobiecy obejmował przede wszystkim długą, zwiewną koszulkę i spódnicę zakrywającą niemalże całe nogi. O strojach kąpielowych dwuczęściowych ówczesne kobiety nie słyszały i nawet sobie ich nie mogły wyobrazić.

Wyzwaniem dla projektantów było zaprojektowanie takiego stroju kąpielowego, który będzie przede wszystkim użyteczny i pozwoli kobietom w sprawne poruszanie się w wodzie. Z drugiej strony nie chciano „siać zgorszenia”, zatem odkrywanie choćby małego fragmentu ciała było postrzegane jako zjawisko bardzo niepożądane. Na odkrycie pleców pozwolono sobie dopiero w drugiej dekadzie XX wieku. Można powiedzieć, że był to krok milowy, który sprawił, że moda plażowa nabrała na dynamice. Co prawda stroje kąpielowe dwuczęściowe były jeszcze dalekim marzeniem, czymś ciężkim do wyobrażenia, to z pewnością był to duży „skok”, dzięki któremu zaczęto się interesować plażową modą kobiecą.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe – nieśmiałe początki

Zanim na dobre pojawiły się na sklepowych półkach stroje dwuczęściowe, musiało minąć dużo czasu. Ewolucja kobiecej mody przebiegała powoli – od długich, zwiewnych ubrań, które jedynie w domyśle miałyby być używane do kąpieli, poprzez wynalezienie lateksu i tworzenie jednoczęściowych strojów kąpielowych, następnie wszywanie m.in. biustonoszów, które miały podkreślać kobiece kształty, aż po… bikini, którego początki datuje się na lata czterdzieste XX wieku. Był to prawdziwy szok dla ówczesnej mody. Co ciekawe, sam „wynalazek” przyjęty został przez kobiety z pewną dozą ostrożności. Uważano bowiem, że odkrywa za dużo ciała i jest zbyt wyzywający. Taki odważny krok, jakim było zaprezentowanie stroju bikini „oswoiło” społeczeństwo z odkrywaniem własnego ciała podczas np. plażowania. Dziś stroje kąpielowe dwuczęściowe są czymś absolutnie normalnym, ale warto pamiętać, że jeszcze nie tak dawno odnoszono się do nich z wielką ostrożnością.

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz wiecje