Ciekawe

Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka… Co robić?

Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka… Co robić?

Problemy skórne są wyjątkowo dokuczliwym problemem. Mocne plamy, zaczerwienienie i suchość skóry powodują dyskomfort i sprawiają, że nie czujemy się do końca swobodnie. Nieestetyczny wygląd to nie jedyny aspekt schorzeń dermatologicznych. Wykwity zazwyczaj idą w parze ze swędzeniem i uczuciem pieczenia. Jakie mogą być przyczyny zmian skórnych w okolicy pępka, nadgarstków i szyi?

Niepozorny metal

Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka, pękający i suchy naskórek na dłoniach i miejscowa wysypka często oznaczają jedno – alergię. Jeśli objawy pojawiają się w miejscach, gdzie zazwyczaj nosisz biżuterię albo nasilają się po użyciu sztućców lub innych metalowych przedmiotów, możesz mieć pewność, że jesteś w dużej grupie osób uczulonych na nikiel. Metal o srebrzystej barwie jest popularną domieszką stali nierdzewnej. W efekcie większość przedmiotów codziennego użytku (między innymi sztućce, sprzęt AGD, guziki, monety, oprawki okularów, niecertyfikowana biżuteria) zawiera w swoim składzie alergen.

Problem powszechniejszy, niż myślisz

Alergię niklową śmiało można nazwać plagą naszych czasów. Na całym świecie aż 17% kobiet i 3% mężczyzn populacji cierpi na alergię niklową. Specjaliści alarmują, że w niektórych obszarach rynku uczulenie na nikiel staje się chorobą zawodową. Fryzjerzy, pracownicy służby zdrowia, kasjerki i gitarzyści są w grupie podwyższonego ryzyka. Szczególną ostrożność powinny zachować kosmetyczki – mało kto zdaje sobie sprawę, że nikiel jest składnikiem kosmetyków o mocnej pigmentacji (między innymi cieni do powiek i maskar).

Podpowiadamy, jak leczyć alergię niklową

Niestety, całkowite wyleczenie alergii na nikiel oraz wyeliminowanie drażniącego czynnika ze swojego otoczenia jest niemożliwe. Jak leczyć alergię niklową, aby codzienne życie było łatwiejsze? Pierwszym krokiem na drodze do zdrowej skóry jest stosowanie maści barierowych, czyli tak zwanych blokerów. Nowoczesne środki tworzą na naskórku ochronny film, dzięki któremu nikiel nie wnika w głąb skóry.

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ zobacz wiecje