Dom i Wnętrze

Warzywa i mięsa w codziennej diecie

Zbilansowana dieta pozwala na zachowanie zdrowia, dobrego samopoczucia oraz właściwej wagi – mówią specjaliści oraz lekarze. Chcąc jak najlepiej zadbać o własne zdrowie, warto przyjrzeć się temu, co każdego dnia znajduje się na naszych talerzach. Okazuje się, że aby być zdrowym, konieczne jest zachowanie zróżnicowanej diety. Jak to możliwe?

Dlaczego zróżnicowana dieta jest tak ważna?

Aby zachować zdrowie, konieczne jest dostarczanie do organizmu zróżnicowanych składników odżywczych, takich jak białko, węglowodany, witaminy, mikroelementy. Prawidłowe działanie układu pokarmowego zapewnia błonnik, który znaleźć można w świeżych warzywach i owocach. Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta? Podstawą są oczywiście warzywa i owoce, ale też produkty zbożowe, nabiał wysokiej jakości (kefiry, maślanki, jogurty naturalne). Istotne jest włączanie do diety białka – może być ono pochodzenia zwierzęcego, jak również pochodzenia roślinnego. Białko jest niezbędne w procesie budowania mięśni! W naszej diecie nie powinno brakować również węglowodanów. Czego unikać w codziennej diecie? Z pewnością nadmiernej ilości słodyczy, ale też słodkich, gazowanych napojów. Lekarze przestrzegają także przed nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Klasyczne dania w niebanalnej odsłonie!

Sałatki są kojarzone zazwyczaj z lekkimi daniami, do których możemy dodać chude, odpowiednio przygotowane mięso. Okazuje się jednak, że sałatki mogą zaskoczyć! Sałatka ziemniaczana kartoffelsalat po bawarsku to z pewnością jedna z bardziej niebanalnych propozycji na sałatkę na stole. Sałatka ta łączy klasyczny smak gotowanych ziemniaków oraz boczku, octu jabłkowego i pietruszki. Przygotowanie takiej sałatki nie zajmie wiele czasu, więc może być to potrawa podana na stół tuż przed przyjazdem gości.

 

 

dayloans10doqd.com https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ -missions.org