Biznes

Inwestycja w ziemię przy ruchliwej trasie

Mądre inwestowanie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem. Na osoby posiadające spory zapas gotówki czyha sporo niebezpieczeństw. W co więc warto dziś zainwestować?

Przede wszystkim w ziemię w ruchliwym miejscu

Działki inwestycyjne są dziś w bardzo wysokich cenach. Szczególnie dotyczy to działek, które znajdują się przy drogach ekspresowych i autostradach. Warto jednak w takim miejscu zainwestować swoje pieniądze, ponieważ taka inwestycja może przynieść spory zysk, który trudno byłoby osiągnąć w inny sposób.W pobliżu dróg szybkiego ruchu można otworzyć stację benzynową, sklepy, restauracje. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.Jeśli oferowana do sprzedaży działka nie znajduje się w tego typu lokalizacji, to trudno jest mówić o tym, aby była to działka inwestycyjna. Można oczywiście kupować działki budowlane i liczyć na ich sprzedaż z zyskiem. Czy jednak warto bawić się w takie rzeczy? Wszystko zależy od zasobów finansowych. Jeśli ktoś dysponuje sporymi kwotami, to zakup ziemi pod działalność prowadzoną przy głównej trasie jest świetnym wyborem.

Ile trzeba mieć na zakup działki?

Kwota jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się wielkość wspomnianej działki oraz to, jaka jest jej powierzchnia. Czy jest to działka płaska, czy może pełna nierówności. Najlepiej jest, gdy działki inwestycyjne są stosunkowo płaskie. Oczywiście z większością działek, ich nierównościami można sobie poradzić. Jest to jednak dodatkowy koszt. Jeśli więc jest to możliwe, to najlepiej wybierać taką lokalizację, przy której nie trzeba przeprowadzać zbyt dużych i kosztownych robót ziemnych.Cena działki inwestycyjnej zależy także od tego przy jakiej trasie się ona znajduje. Czasami planowana jest dopiero budowa trasy szybkiego ruchu. Wtedy jest to najlepszy moment na zakup ziemi, ponieważ nie będzie ona jeszcze bardzo droga. Jest to jednak obarczone pewnym ryzykiem, ponieważ może okazać się, że trasa przebiegać będzie z jakiegoś powodu w innym miejscu. Można jednak na takiej działce zaoszczędzić nawet około 30%. Myśląc o działce inwestycyjnej trzeba liczyć się z wydatkiem, który z reguły przekracza milion złotych. Czy warto ryzykować i inwestować w ten sposób swoje pieniądze? Każdy musi samemu odnaleźć na to pytanie odpowiedź.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne

zobacz wiecje https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ Dębowa konsola do przedpokoju loft