Dom i Wnętrze

Meble z rattanu na mały balkon

Posiadanie własnego ogrodu to niewątpliwie wielki przywilej. Niestety, znaczna część z nas musi obejść się smakiem i zadowolić się niewielkim balkonem pośród betonowych ścian blokowisk. Czy mieszkanie w centrum miasta musi być ograniczeniem? Niekoniecznie! Kilka prostych zabiegów sprawi, że zwyczajny balkon stanie się prawdziwym, podniebnym ogrodem zawieszonym w miejskim krajobrazie. Jak stworzyć swój prywatny, uroczy zakątek?

Krok pierwszy – porządki

Brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania sprzętu i wielkogabarytowych przedmiotów często skutkuje przekształceniem balkonu w składzik. Jeśli za Twoim oknem balkonowym roztacza się widok nie na osiedle, a na rower, dziecięce zabawki albo inne przedmioty, to najwyższa pora zrobić porządki. Jeśli w domu albo piwnicy brakuje wolnej powierzchni, a metraż balkonu jest wystarczająco duży, dobrym rozwiązaniem okaże się kupno praktycznej skrzyni ogrodowej, która pomoże Ci utrzymać porządek. Jeśli płytki podłogowe nie prezentują się już tak jak kiedyś, warto wyłożyć podłogę solidnymi, mrozoodpornymi płytami imitującymi naturalne drewno.

Stylowe meble z rattanu

Podstawą funkcjonalnego balkonu są meble. Jeśli zależy Ci na wykreowaniu prawdziwie naturalnej scenerii, warto postawić na meble z rattanu. Wyplatane fotele albo huśtawki nie tylko będą pięknie się prezentować, ale również staną się źródłem kojącego odpoczynku dla napiętych mięśni. Tam, gdzie możliwości mocno krępują ograniczenia przestrzenne, warto postawić na jeden, mocny akcent – bujany fotel albo designerska huśtawka sprawdzą się na małych balkonach idealnie.

Dodatki

Pożądany charakter całej aranżacji nadadzą stylowe dodatki harmonizujące z meblami. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz szeroki wybór stylowych donic i lampionów wykonanych ręcznie z rattanowej plecionki. Miękki fotel, słońce chowające się za budynkami, woń żywych kwiatów unosząca się wokoło i subtelny blask świec… Czy można wyobrazić sobie lepsze zwieńczenie letniego, ciepłego dnia?

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz live url