Dom i Wnętrze

Balkon – Twój ogród w centrum miasta

Odpoczynek na zalanym słońcem tarasie jest jedną z największych przyjemności, jakim kochamy oddawać się podczas ciepłych, wakacyjnych dni. Niestety, nie każdy z nas może cieszyć się swobodą, jaką daje posiadanie własnego ogrodu. Czy mieszkańcy bloków muszą szukać kontaktu z naturą za miastem? Niekoniecznie! Odrobina kreatywności i dobra organizacja wystarczą, aby niskim kosztem stworzyć atrakcyjny, zielony zakątek na balkonie. Jak zaaranżować funkcjonalny, modny balkon? Sprawdź!

Ogród wśród betonowej dżungli

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia swojego własnego, rajskiego zakątka wśród miejskiej zabudowy jest dokładne uporządkowanie balkonu, pokrycie podłogi mrozoodpornym materiałem (najlepiej sprawdzą się tutaj panele o drewnianej strukturze), renowacja barierek. Kiedy przestrzeń będzie starannie przygotowana, można przejść do kolejnego etapu – doboru roślin.

Najważniejszym elementem balkonowej aranżacji powinny być rośliny. Aby odpoczynek na balkonie był kojącym doznaniem, na barierkach zawieś skrzynki wypełnione bujnymi, kwitnącymi gatunkami. Na balkonie doskonale sprawdzą się pelargonie,  werbeny, wrzosy i lobelie, które nie wymagają szczególnej troski, a pięknie się prezentują. Doskonałym sposobem na dodanie aranżacji atrakcyjności jest stworzenie ogrodu wertykalnego, czyli zielonej, dekoracyjnej ściany.

Niezawodny technorattan: komplet idealny do ogrodu

Nawet najpiękniejszy, wypełniony kwitnącymi feerią barw kwiatami ogród nie będzie funkcjonalny, jeśli zabraknie w nim komfortowych mebli. Jakie modele najlepiej sprawdzą się na balkonie? Nie mamy wątpliwości: technorattanowy komplet! Krzesła, stoliki i huśtawki wyplatane z syntetycznej plecionki doskonale się prezentują i zapewniają wysoki komfort odpoczynku, a dodatkowo wyróżniają się nieprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne.

zobacz wiecje zobacz wiecje https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/