Ciekawe

Czy dom drewniany całoroczny zapewni komfort naszej rodzinie?

Czy dom drewniany całoroczny zapewni komfort naszej rodzinie?

Wybór domu drewnianego całorocznego to interesująca inwestycja, szczególnie w polskich warunkach. Większość osób ze starszego pokolenia przekonana jest, że jedynym słusznym wyborem domu jednorodzinnego jest budowa domu murowanego. Młodzi ludzie odchodzą jednak od tej teorii: nie chcą budować domu latami i zaciągać olbrzymich kredytów. Dom drewniany całoroczny wydaje się być doskonałą alternatywą!

Dom jak ze snów – postaw go w niecały rok!

Domy drewniane całoroczne kojarzymy przede wszystkim z widokówek z pięknej Kanady i Skandynawii. Olbrzymia ilość surowca sprawia, że w tych regionach to najpopularniejszy model budownictwa. W Polsce sprawa ma się nieco inaczej – drewna jest pod dostatkiem, jednak wiele osób jest zdania, że tak dom nie zapewni wysokiego komfortu naszym bliskim, sprawi problem z ogrzewaniem. To jednak mity!

Projekty domów tanich w budowie znajdziemy w firmach budowlanych, specjalizujących się w tego rodzaju budownictwie. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza. Każdy z projektów uwzględnia również podjazd lub garaż na samochód. Każdy producent domów szkieletowych zaproponuje nam budowę domu w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie dom ma zostać oddany (surowy zamknięty, deweloperski). W tym czasie wylewane są fundamenty, stawiane są ściany. Dużą zaletą domów drewnianych jest fakt, że ich budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego materiału budulcowego.

Kwestia docieplenia domu drewnianego

Większość osób zainteresowanych budową domu drewnianego zastanawia się, czy dom będzie wspierał zachowanie komfortowej temperatury. W tym celu producenci oferują wiele interesujących rozwiązań i materiałów stosowanych w formie ocieplenia.

 

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ zobacz live url