Dom i Wnętrze

Płytki kontra woda

Płytki kontra woda

Mogłoby się wydawać, że płytki ceramiczne są odporne na wodę, ale tak wcale nie jest. Ceramika tak naprawdę nie jest zbyt odporna na wodę, ponieważ wszystkie płytki ceramiczne są w większym lub mniejszym stopniu nieodporne na wodę, przez co konieczne jest poradzenie sobie z tym problemem w jakiś sposób, by płytki mogły trafić do pomieszczenia, gdzie pojawia się więcej wilgoci, na przykład do kuchni.

Powierzchnie ochronne lub ich brak

Sposobów na poradzenie sobie z nasiąkliwością płytek jest wiele. Płytki do kuchni mogą być wykonywane z materiałów, które w naturalny sposób są mniej porowate, ale zazwyczaj najlepsze efekty uzyskuje się poprzez odpowiednie szkliwienie czy glazurowanie, czyli pokrywanie płytek specjalnymi warstwami szkliwa. Takie warstwy są w pełni nieprzepuszczalne, dzięki czemu woda i zawarte w niej zabrudzenia nie dostają się do płytek. Wybierając płytki do kuchni trzeba jednak zwracać uwagę na rodzaj takiego zabezpieczenia. Czasami są to zabezpieczenia dość łatwo ścieralne lub nieodporne na pękanie.

Szukasz inspiracji? Odwiedź naszą Galerię Wnętrz Mera

Nie wiesz jak urządzić swoją kuchnię? Szukasz wyjątkowych inspiracji oraz dobrej jakości mebli i płytek? Sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Mera – płytki do kuchni w Tychach.