Ciekawe

Liposukcja wzgórka łonowego

Wzgórek łonowy to część ciała, na której często odkłada się niechciany tłuszczyk. Nawet szczupłe pacjentki niekiedy na to narzekają, zaś nie ma skutecznej metody poza liposukcją, by się pozbyć tego defektu. Na szczęście odsysanie tłuszczu z tej części ciała jest proste, szybkie i bezpieczne. Trwa jedynie około godziny i zazwyczaj towarzyszy mu znieczulenie miejscowe.

Pierwsza wizyta lekarska

Co prawda kobiety bardzo krępują się swego problemu, jakim jest zbyt uwydatniony wzgórek łonowy, jednakże lekarz medycyny estetycznej doskonale zrozumie tę kwestię i wytłumaczy, w jaki sposób może w takim wypadku pomóc liposukcja. Pod skórę delikatnie wprowadza się kaniulę i odprowadza tyle tłuszczu, by wzgórek wyglądał estetycznie. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu odsysania tłuszczu, tu także niezbędne jest noszenie odzieży po liposukcji, czyli specjalnych uciskowych majtek.

Odzież po liposukcji wzgórka łonowego jest chyba najbardziej komfortowa w noszeniu, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę uciskowe ubrania, które trzeba mieć na sobie, jeżeli poddało się liposukcji ramion czy ud. W przypadku łona, ubranie jest po prostu nieco bardziej obcisłe niż zwykła bielizna, jednakże jest to absolutnie konieczne, by rekonwalescencja przebiegała prawidłowo.

Przeciwwskazania do zabiegu

Oprócz wskazania konieczności odzieży po liposukcji, lekarz podczas pierwszej wizyty zapyta także o przeciwwskazania do odsysania tłuszczu. Co prawda jest to mała ingerencja chirurgiczna, jednakże nie zawsze można ją wykonać.

Liposukcji łona nie można dokonać, kiedy pacjenta jest w ciąży, albo bezpośrednio po porodzie oraz jeżeli cierpi na jakiekolwiek infekcje sromu czy pochwy. Przeciwwskazaniem jest także cukrzyca oraz problemy z krzepliwością krwi.

Rekonwalescencja

Pacjentka będzie przebywać na oddziale około dobę po zabiegu, jeżeli oczywiście wszystko będzie przebiegało prawidłowo. Po tym czasie można opuścić klinikę, zaś po około 3 dniach wrócić do pracy, oczywiście cały czas nosząc odzież po liposukcji. Dzięki niej unika się obrzęków, a skóra ma szansę ładnie się wchłonąć. Kiedy można wrócić do aktywności seksualnej? O to trzeba zapytać lekarza, który wykonuje zabieg. Z pewnością na każdej wizycie kontrolnej będzie monitorował on przebieg rekonwalescencji.

Odzież po liposukcji, czyli majtki uciskowe będzie trzeba nosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie wolno samowolnie z nich rezygnować, jeżeli lekarz nie wyrazi na to wyraźnej zgody. Inaczej pacjentka może nie być zadowolona z tego, jakie wyniki dał zabieg.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież po liposukcji

Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem Kuchnie otwarte na salon Salon w stylu francuskim