Ciekawe

Na narty do Krakowa

Zima znowu zaskoczyła drogowców? Fantastycznie! Po siedzeniu w domu, spowodowanym koronawirusem, warto wyciągnąć dzieciaki i pokazać im kawałek zimowego świata. Jeśli chcieliście spędzić trochę wolnego czasu w Krakowie, być może skusicie się nie tylko na zwiedzanie, ale i aktywny, sportowy wypoczynek.

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa?

Siedziba króla Kraka nie jest może stolicą sportów zimowych, łączy się raczej ze spacerami po malowniczych Plantach, zwiedzaniem romantycznych zaułków, klimatycznych knajpek czy wiekowych kościołów, preclami, Lajkonikiem i oczywiście ulicą Bracką, na której obowiązkowo pada deszcz. Twoja młodzież może jednak nie kojarzyć takich nazwisk, jak Grzegorz Turnau, Anna Szałapak, Piotr Skrzynecki czy Andrzej Sikorowski. W tym przypadku lepiej postawić na sport, a jeśli planujecie wypady na narty Kraków może być doskonałą bazą wypadową.

Gdzie na narty z Krakowa?

W niespełna 30 minut dostaniecie się z Krakowa na cztery stoki narciarskie: w Myślenicach, Szklanej Górze, Sieprawiu i Podstolicach. Ta pierwsza stacja jest co prawda najczęściej oblegana przez krakowiaków, ale w tygodniu ruch będzie mniejszy, a jeśli potomstwo szybko się uwinie, być może załapiecie się na karnet poranny. Wjazd na górę kolejką czteroosobową i można szusować. Pomyśl tylko: w powietrzu unoszą cię narty Kraków masz jak na dłoni – niesamowity widok!Gdyby okazało się, że stoki są zajęte, możecie wybrać się na te położone dalej – za to bliżej gór. Nieco ponad godzinę drogi i będziecie mogli poszusować w Kasinie Wielkiej czy Polczakówce w Rabce Zdroju.

Narty dla dzieci w Krakowie

Jeśli jednak twoi milusińscy dopiero zaczynają przygodę z nartami Kraków i jego okolice będą dobrym miejscem, by złapały bakcyla. W mieście znajdziecie zarówno sklepy z odpowiednim sprzętem, przeznaczonym dla najmłodszych, jak i wypożyczalnie czy serwis narciarski. Poza tym niektóre ze wspomnianych stacji są przystosowane dla początkujących – na przykład stok Szklana Góra w Harbutowicach. Trasa ma ok. 900 metrów i jest znacznie łagodniejsza niż myślenicka. Podobnie atrakcyjnym terenem dla dzieci są Podstolice – znajdzie się tam dla nich stok treningowy, a jeśli nie złapią narciarskiego bakcyla, ostatecznie możesz powozić je na sankach. No i wreszcie Siepraw – mały orczyk, taśma dla najmłodszych, „ośla łączka” – wszystko przygotowane, by twoje dzieciaki pokochały smak szusowania.Podpowiedz im tylko, aby nie przejmowały się początkowymi niepowodzeniami – w końcu Kamil Stoch też od czegoś musiał zacząć!

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ zobacz wiecje https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/