Dom i Wnętrze

Meble tapicerowane – jakie wybrać?

Komplet wypoczynkowy to kluczowy element wyposażenia każdego salonu. Podczas kupna nowej kanapy powinniśmy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym salon będzie nie tylko pięknie się prezentował, ale również praktycznie służył domownikom i gościom. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie meblowym? Sprawdź!

Materiał

Na jakość mebli tapicerowanych ogromny wpływ ma rodzaj obicia. Unikaj cienkich materiałów, które szybko się przetrą. Tapicerka z naturalnej bawełny raczej nie zda egzaminu. Lepiej postawić na bawełnę z domieszkami poliestru, poliester, flok czy szenil. Rodzice małych dzieci powinni szczególną uwagę zwrócić na ekoskórę – odporna tkanina nie wchłania wilgoci i zanieczyszczeń, dzięki czemu można szybko i bezproblemowo usunąć z niej lepki sok albo plamy z farb.

Dodatkowe funkcje

Duża kanapa jest świetną alternatywą dla łóżka. Mieszkańcy bloków często borykają się z małą ilością wolnej przestrzeni w mieszkaniu. Narożnik nowoczesny może stać się wygodnym substytutem dla wolnostojącego łóżka, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Rozkładana kanapa będzie również nieoceniona, kiedy wpadną do nas goście. Modele oferowane przez dobre marki posiadają wygodne materace, które niczym nie ustępują standardowym łóżkom!

Narożnik nowoczesny czy klasyczna sofa?

Meble tapicerowane są bardzo wyrazistym elementem wystroju. Kolor tapicerki i fason kanapy powinny być spójną częścią stylistycznej wizji wnętrza. W sklepach znaleźć możemy szeroki wybór modeli, począwszy od dekoracyjnych mebli stylizowanych na styl ludwikowski, poprzez sofy w stylu skandynawskim czy angielskim, na minimalistycznych narożnikach kończąc. Wiele dobrych sklepów, na przykład gama-sklep.com, oferują ciekawe meble w atrakcyjnych cenach!

 

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ dayloans10doqd.com .fcbu.org