O kwasie hialuronowym słyszymy wiele, przede wszystkim w telewizji. Firmy kosmetyczne obiecują nam, że dodatek tego składnika w kremach czy balsamach sprawi, że nasza skóra na nowo stanie się młoda. Czy faktycznie możliwe jest takie działanie?
Czym jest kwas hialuronowy i jak działa?
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszych organizmach pod postacią soli sodowej – w największym stężeniu znajdziemy go w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy wchodzi również w skład ścian naczyń krwionośnych.
Podstawowym zadaniem kwas hialuronowego jest wiązanie wody. Dzięki temu nasza skóra jest elastyczna, odporna na niewielkie uszkodzenia. Niestety, wraz z upływem lat zmniejsza się ilość tego związku w naszym organizmie. Efektem jest przesuszenie skóry, zmniejszona sprężystość i pojawianie się pierwszych zmarszczek. Zazwyczaj w takich momentach sięgamy po kremy przeciwzmarszczkowe, których producenci obiecują nam wygładzenie zmarszczek poprzez zawarty w kosmetyku kwas hialuronowy. Trzeba jednak wiedzieć, że takie działanie powierzchniowe jest bardzo znikome, wręcz niewidoczne. Aby skutecznie uzupełnić ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie konieczne jest jego dostarczenie podczas prostych zabiegów medycyny estetycznej. Na takie zabiegi decyduje się coraz większa ilość Polek i Polaków! O samych zbiegach warto przeczytać na stronie karolinakusnierz.pl.
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?
Zadaniem zabiegów medycyny estetycznej jest korygowanie stanu skóry poprzez zastosowanie naturalnego kwasu hialuronowego. Substancja ta jest bezpieczna dla organizmu, nie powoduje reakcji alergicznych. Najczęściej kwas stosowany jest w przypadku wypełniania czy konturowania ust, wypełniania zmarszczek nosowo-wargowych, „lwich zmarszczek” czy przy konturowania owalu twarzy. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.