Dom i Wnętrze

Domy w stylu skandynawskim, czyli konstrukcja szkieletowa coraz bardziej popularna w Polsce

Czasy, kiedy dom budowało się z pustaków bądź cegły powoli mijają. Dzisiaj dostępne są dużo bardziej nowoczesne rozwiązania, które mają wiele zalet. Zalicza się do nich między innymi konstrukcje szkieletowe zdobywające w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Domy w stylu skandynawskim spotkać można już naprawdę często. Przyjrzyjmy im się bliżej.

 

Czy konstrukcja szkieletowa jest nowością w polskim krajobrazie?

Jak się okazuje, nie. Mało kto jest jednak tego świadomy. Konstrukcje szkieletowe pojawiły się w naszym kraju pod koniec dwudziestego wieku. Nie zdobyły jednak wówczas popularności. Wynikało to z pewnością z wad konstrukcyjnych, które w wielu wypadkach były wynikiem braku wiedzy dotyczącej budowania takich domów. Dzisiaj udało się to wyeliminować. Na polskim rynku nie brakuje profesjonalnych firm zajmujących się budową domów szkieletowych, w tym również domów w stylu skandynawskim.

 

Domy w stylu skandynawskim: zalety

Przede wszystkim na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że budowa takich domów jest w zdecydowanie mniejszym stopniu uzależniona od warunków pogodowych. Jedynym elementem, w przypadku którego warunki atmosferyczne mają większe znaczenie są fundamenty. Domy w stylu skandynawskim są gotowe już w ciągu dwóch miesięcy od rozpoczęcia budowy. Bardzo szybko można więc przystąpić do prac wykończeniowych. Warto przy tym wspomnieć, że krótszy czas budowy to oczywiście mniejsze koszty. Wielu specjalistów mówi, że domy w stylu skandynawskim są tańsze o około 35% niż te budowane tradycyjnie. To naprawdę bardzo duża różnica. Domy w stylu skandynawskim charakteryzują się energooszczędnością. Koszt ogrzania takiego domu również jest niższy.

 

Domy w stylu skandynawskim powoli zdobywają serca Polaków. Decydując się na budowę domu, naprawdę warto rozważyć technologię szkieletową

Dębowa konsola do przedpokoju loft https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft ganx.net