Ciekawe

Solidne podstawy do tablic drogowych – zabezpieczenia stosowane na drogach

Według udostępnionych danych, w ubiegłym roku na polskich drogach doszło do ponad 21 tysięcy wypadków i kolizji. Niestety, zachowanie środków ostrożności nie zawsze wystarczy, żeby bezpiecznie dojechać z punktu A do punktu B. Dezorganizacja na remontowanym odcinku, niesprzyjające warunki pogodowe czy złamanie przepisów przez innego uczestnika ruchu drogowego to tylko część czynników, które utrudniają jazdę, a na które nie mamy wpływu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na danym odcinku, zarządcy dróg muszą dbać o stan nawierzchni oraz oznakowanie drogi. Ważnym elementem regulującym zasady poruszania i informującym o niebezpieczeństwie czy kierunku jazdy są znaki drogowe. Aby znaki, tablice, słupki i inne urządzenia BRD dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być odpowiednio zamocowane przy jezdni. W tym celu polski producent stworzył solidne podstawy do tablic drogowych. Co je wyróżnia od standardowo stosowanych bloków cementowych albo worków z piaskiem? Sprawdź!

Z czego produkowane są solidne podstawy do tablic drogowych?

Solidne podstawy do tablic drogowych oferowane przez polską markę Nicromet powstają z PCV odzyskanego w procesie recyklingu. Przyjazny planecie materiał jest stosunkowo lekki, a jednocześnie wytrzymały. Bazy pod znaki zachowują swoją nienaganną formę pomimo ekspozycji na mróz, wysoką temperaturę, promieniowanie UV i wilgoć. Podstawy pod znaki, tablice, pachołki i ogrodzenia stabilizują znaki, zapobiegają ich przekręcaniu i przewracaniu. Ich powierzchnia idealnie przylega do podłoża, dzięki czemu znak pozostaje na swoim miejscu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Bazy dostępne są w dwóch wersjach różniących się wymiarami i wagą. Każda baza wyposażona jest w uniwersalne otwory montażowe pasujące do większości znaków montowanych na polskich drogach. Podstawy mają modułową konstrukcję. Oznacza to, że można, bez użycia dodatkowych narzędzi, łączyć je w większe platformy o dużej stabilności.

Zastosowanie podstaw drogowych

Wytrzymałe bazy pod tablice i znaki znajdują szerokie zastosowanie. Używane są między innymi do:

  • wygradzania powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • wyznaczenia toru jazdy pojazdów;
  • zabezpieczania miejsca, w którym prowadzone są prace remontowe;
  • zabezpieczania przestrzeni eventowych za pomocą ogrodzeń ażurowych;
  • podtrzymywania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych;
  • rozdzielania pasów ruchu.

zobacz wiecje https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html