Ciekawe

Zabawki ogrodowe, z których ucieszy się każde dziecko

Zabawki ogrodowe to wspaniały pomysł na zorganizowanie dzieciom czasu, gdy piękna pogoda zachęca do aktywności na dworze. Niezależnie od tego, jaką przestrzeń masz do zagospodarowania, na pewno znajdziesz atrakcyjne rozwiązania, które zapewnią najmłodszym wiele radości. Przeczytaj, jakie zabawki do ogrodu cieszą się największą popularnością.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie wybrać zabawki do dużego ogrodu?
  • Które zabawki sprawdzą się w przypadku niewielkiego ogródka?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek ogrodowych?

Zabawki do ogrodu o dużej powierzchni

Jeżeli masz do dyspozycji ogród o sporej powierzchni, możesz w nim stworzyć prawdziwy prywatny plac zabaw! Piaskownica, zjeżdżalnia oraz huśtawki – to jedne z ważniejszych elementów takiego ogrodowego parku rozrywki dla dzieci. Bardzo atrakcyjnym sprzętem do zabaw na dworze jest też trampolina. Najlepiej wybrać taką otoczoną siatką, dzięki czemu zwiększysz bezpieczeństwo skaczących na niej dzieci.

Gdy nadchodzą słoneczne, ciepłe dni, koniecznie postaw na basen! Zabawy z wodą to jedna z ukochanych rozrywek najmłodszych. Na rynku są dostępne baseny ogrodowe dla dzieci w wielu różnych rozmiarach – pamiętaj jednak, że trawa pod takim basenem mocno się wygniata. Kiedy pora roku nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, możesz go wypełnić kolorowymi kuleczkami. Taki suchy basen możesz też stworzyć, wrzucając piłeczki do opróżnionej piaskownicy, kojca czy łóżeczka turystycznego. Im więcej będzie kulek – tym lepsza zabawa!

Zabawki ogrodowe dla dzieci na małym terenie

W niewielkim ogródku nie ma możliwości postawienia zbyt wielu sprzętów. Nie oznacza to jednak, że nie może go zorganizować w taki sposób, aby był źródłem frajdy dla najmłodszych! Jednym z najlepszych rozwiązań jest postawienie w małym ogrodzie materiałowego domku dla dzieci, namiotu lub tipi. Pomysłowi milusińscy zazwyczaj znoszą tam różne zabawki i wygodnie się urządzają – przy pomocy np. poduszek czy koców. W tak zorganizowanej przestrzeni mogą zaprosić do zabawy maskotki czy lalki, urządzić wystawne przyjęcie, bronić zdobywanego przez wrogów zamku – dziecięca fantazja nie zna granic!

W niewielkim ogrodzie, w którym stoi drzewo o solidnych konarach, możesz też zamontować huśtawkę na sznurkach, fotel wiszący czy tzw. bocianie gniazdo. Nie zabiera to dużo miejsca, a co więcej nie niszczy trawy. W lecie, gdy upał daje się we znaki, także na niewielkiej przestrzeni da się zorganizować dla najmłodszych wodne igraszki. Można np. rozstawić niewielki kolorowy brodzik lub zainstalować minifontannę, przypominającą zwykły zraszacz ogrodowy. Wielkim powodzeniem od lat cieszy się też maszyna do robienia baniek mydlanych – ta zabawa nigdy się nie nudzi!

Zabawki do ogrodu dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele osób wybiera zabawki ogrodowe zrobione z plastiku, ponieważ łatwiej jest je czyścić i przenosić (np. żeby przed zimą schować je w szopie czy garażu). Jednak gdy są one wykonane z drewna, stabilniej utrzymują się na podłożu i wydają się trwalsze. Warto przy tym podkreślić, że właśnie trwałość jest bardzo ważna w przypadku zabawek ogrodowych dla dzieci. Są one bowiem na co dzień wystawione na negatywne działanie różnych zjawisk atmosferycznych. Warto więc wybierać tego typu sprzęty z odpowiednimi udogodnieniami – np. piaskownicę z zamykaną pokrywą, namiot z systemem łatwego składania czy trampolinę z materiału odpornego na promienie UV.

Pamiętaj, że zabawki ogrodowe dla dzieci muszą być bezpieczne i atestowane oraz spełniać normy CE i inne wymogi stawiane sprzętom danego typu. Przed zakupem zawsze upewnij się więc, czy wybrany przez Ciebie produkt ma wszelkie wymagane certyfikaty. Szeroki wybór zabawek do ogrodu najwyższej jakości znajdziesz tutaj. Zdecyduj się na zakup którejś z nich i zapewnij swojemu dziecku wspaniałą i bezpieczną zabawę!

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/