Zdrowie i Uroda

Jak wybrać szczotkę do włosów

Czesanie to jedna z najważniejszych czynności, które pozwalają na zachowanie włosów w doskonałej kondycji. Jak więc wybrać odpowiednią szczotkę do włosów, aby ich nie uszkodzić, a nawet dodatkowo wzmocnić? Producenci szczotek mają dla nas wiele propozycji, czas więc sprawdzić, które z nich będą najlepsze dla pielęgnacji naszych fryzur.

Czy materiał rączki jest istotny?

Wśród materiałów, z których wykonane są rączki szczotek, możemy wymienić zarówno plastik, jak i drewno, kauczuku czy różnych stopów metali. Każdy z nich ma nieco inne właściwości. Ważny jest również kształt rączki. Może ona posiadać wentylowanie, które usprawnia suszenie włosów w trakcie używania suszarki. Jeśli chcemy czesać włosy i je jednocześnie suszyć to pamiętajmy, że w takim wypadku nie sprawdzą się szczotki z metalowymi elementami. Dlaczego? Zdecydowanie szybciej się nagrzewają i mogą negatywnie wpłynąć na suszone włosy. Dość ważną kwestią jest także kształt i wielkość samej szczotki. Te większe, prostokątne lub okrągłe, nadają się do pełnego rozczesywania włosów i pozbycia się resztek produktów. A mniejsze będa odpowiednie do stylizacji.

Naturalne włosie, syntetyczne igiełki czy drewniany grzebień?

To pytanie zadaje sobie każda z nas. Która ze szczotek będzie najlepsza dla naszych włosów? CHociaż zazwyczaj dobieramy modele bardzo indywidualnie, to na początku możemy kierować się ogólnymi zasadami wyboru konkretnej szczotki. I tak drewniane grzebienie z szerokimi ząbkami tek AFRO COMB to doskonały wybór, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami kręconych, grubych włosów. Taki grzebień doskonale się sprawdzi w sytuacji, kiedy chcemy wyczesać włosy o dużej objętości. Drewniany grzebień ich nie uszkodzi i sprawi, że fryzura nabierze objętości.

Interesującą propozycją może być szczotka TEK stworzona z rhodoidu, biodegradowalnego materiału, który sprawia, iż włosy mniej się elektryzują i lepiej rozczesują. Jest na tyle delikatna, iż nie szarpie włosów, dzięki czemu mniej ich wypada. Innym naturalnym materiałem na włosie jest bardzo popularna szczecina dzika. Szczotka w beczkowatym kształcie Monroe Etiquette pozwala znacząco skrócić czas suszenia włosów oraz pomaga w stylizacji fryzury. Podobnie jak szczotka z rhodoidu, również jest antystatyczna. Poleca się ją szczególnie osobom ze słabymi, łamliwymi włosami.

A czy znaczenie ma długość igiełek szczotki? Niektóre nowoczesne modele posiadają kilka – zazwyczaj dwa lub trzy – różnych długości igiełek, aby lepiej dotrzeć do naszych kosmyków. Niektóre z nich mogą być zakończone kuleczkami, których zadaniem jest dotleniać skórę głowy i dbać o to, aby jak najmniej włosów wypadało podczas czesania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/pielegnacja-ciala-wlosy-c3898

https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/