Zdrowie i Uroda

Wepnij narty! Jak nauczyć się jeździć?

W obecnych czasach, kiedy mamy dostęp do wielu rzeczy oraz możliwości skorzystania z różnego rodzaju usług – nauka jazdy na nartach jest o wiele łatwiejsza i prostsza niż np. w latach 90’tych XX wieku. Wtedy na rynku można było spotkać klasyczne narty zjazdowe, które nie posiadały taliowania.

Rodzaje nart

Wyróżniamy głównie narty klasyczne zjazdowe, których produkcja została zakończona przez wielu producentów w latach 90’tych właśnie ze względu na brak taliowania.

Narty zajazdowe taliowane – carvingowe, zwane też potocznie po prostu carvingami

Są to narty, które posiadają wcięcie, tzw. taliowanie. Pomaga ono i ułatwia wykonywanie skrętów. Obecnie jest to najczęściej produkowany typ nart, cieszący się przy tym największą popularnością.

Narty turowe

Narty przeznaczone do uprawiania tzw. skituringu. Dzięki nim można przemieszczać się zarówno po terenie płaskim jak i takim, gdzie jednocześnie znajdują się wzniesienia oraz zjazdy. Narty skiturowe atomic idealnie łączą w sobie jednocześnie funkcje nart zjazdowych oraz nart biegowych. Można je zakupić w salonie ze sprzętem do sportów zimowych a także wypożyczyć w wypożyczalni, których jest całkiem sporo w okolicach wyciągów narciarskich. Narty skiturowe atomic, jak pozostałe rodzaje nart, powinny zostać odpowiednio dobrane pod względem wagi narciarza oraz poziomu jego umiejętności oraz terenu po jakim zamierza się poruszać.

Wiązania do nart skiturowych atomic dają możliwość sztywnego zamontowania pięty buta do narty oraz szybkie jej wypięcie, co pozwala błyskawicznie dostosować się do terenu po którym się obecnie poruszamy. Narty skiturowe atomic umożliwiają także podparcie pięty do określonej wysokości nad nartą, co zdecydowanie ułatwia strome podejścia.

Samodzielnie czy z instruktorem?

Kiedy już doszliśmy do wniosku, że chcemy spróbować nauczyć się jeździć na nartach, wybraliśmy także rodzaj nart dopasowany do terenu, po którym będziemy się poruszać – czas zdecydować czy będziemy uczyć się samodzielnie czy z pomocą instruktora.

W teorii nie jest to żadną filozofią. Sprzęt można kupić lub wypożyczyć, założyć i wybrać się np. na stok. Ale na początku naszej przygody należy pamiętać aby naukę podjąć na mniej uczęszczanym stoku, takim który jest przystosowanych dla osób początkujących. Jest on łagodniejszy i krótszy od typowych tras zjazdowych. Znajdziemy tam same osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w narciarstwie, dzięki temu, jest to znacznie bezpieczniejsze.

Nauka, kiedy mamy wsparcie bardziej doświadczonej osoby, zazwyczaj szybciej doprowadza nas do osiągnięcia zamierzonego celu. Często też jest tak, że osoba która potrafi świetnie szusować na nartach, nie posiada umiejętności, aby w przystępny sposób przekazać tę wiedzę. Dlatego czasem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest możliwość aby skorzystać z usług profesjonalnego instruktora. Wtedy nauka sprawi nam więcej radości i przyjemności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic – narty skiturowe atomic.

ozrodlo.com.pl Wysoki stolik do kuchni zobacz wiecje