Ciekawe

W co ubrać się do pracy latem?

Odwiecznym problemem wielu kobiet jest dylemat jak ubrać się do pracy w okresie letnim. Jak się okazuje nie dla wszystkich jest to takie oczywiste i niektóre panie czasami zapominają, że niektórych rzeczy po prostu nie wypada założyć. Oczywiście wszystko zależy od miejsca pracy oraz standardów, jakie tam panują, nie mniej jednak warto trzymać się podstawowych zasad ubioru, aby nie doświadczyć nieprzyjemnych uwag.

W co ubrać się do pracy latem?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, wszystko zależy od tego, w jakim miejscu pracujemy. Oczywistym jest, że kobieta, która na co dzień obsługuje klientów w banku otrzyma od przełożonego inne wskazówki na temat obowiązującego stroju służbowego niż będzie to miało miejsce w przypadku pani pracującej w sklepie samoobsługowym. Odzież damska na lato jest tak zróżnicowana i posiada tak wiele różnorodnych propozycji, że każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie.

Wracając jednak do kwestii ubioru warto raczej stawiać na skromny strój w postaci sukienki z krótkim rękawem do kolan lub spódniczki i t-shirtu. Jeżeli w pracy wymagają od nas formalnego uniformu, wówczas na rynku dostępna jest odzież damska na lato w bardziej eleganckim stylu, w związku z czym możemy wybrać się do sklepu, w którym ją znajdziemy.

Czy wszystkie wzory i kolory mogą być zakładane do pracy?

Odpowiedź brzmi – nie. Są takie elementy garderoby, których zwyczajnie nie wypada założyć w miejscu pracy. Chodzi tu głównie o zbyt wyzywającą odzież lub też obrazki i napisy na topach i T-shirtach, które mogą być zaliczane do tych wulgarnych. Dodatkowo bluzki z myszką, kotkiem, czy pieskiem też raczej nie będą pozytywnie odbierane przez współpracowników. Oczywiście w dalszym ciągu podkreślając, że wszystko zależy od tego, gdzie pracujemy. Na hali produkcyjnej raczej nie powinno to nikomu przeszkadzać.

Jaką długość sukienki czy spódniczki można zakładać do pracy?

Prawdę mówiąc w większości miejsc pracy nie ma określonego kryterium co do długości noszonych przez kobiety sukienek czy spódnic. W niektórych miejscach pracy jest regulamin dress scode`u w tym wymagań dotyczących odzieży damskiej na lato i wszyscy pracownicy powinni się do niego stosować. Lepiej oczywiście nosić spódniczki, które zakrywają znaczną część ud, ale jeżeli wolimy te krótsze, a nasze szefostwo nie zwraca nam na to uwagi, to nośmy takie, jakie nam najbardziej odpowiadają.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko

zobacz wiecje Wysoki stolik do kuchni zobacz wiecje