Ciekawe

Techniczne maty silikonowe

W niemalże każdej branży technicznej i spożywczej istnieje potrzeba, by zabezpieczać powierzchnie robocze przed różnymi uszkodzeniami. Lata poszukiwań odpowiedniego materiału dały rezultaty w postaci silikonu. Tworzone z niego maty techniczne wykazują się niezwykłymi właściwościami, które wręcz zrewolucjonizowały wiele gałęzi przemysłu.

Niesamowite możliwości silikonu

Techniczna mata silikonowa posiada szeroką gamę właściwości, które czynią ją jednym z lepszych materiałów do zabezpieczeń. Matę można stosować w miejscach, gdzie temperatura dochodzi do 260 stopni Celsjusza, ponieważ mata posiada wysoką odporność na temperaturę oraz jest niepalna, a w przypadku pozostawienia jej w temperaturze większej nić 260 stopni mata po prostu się kruszy. Mata jest odporna na większość substancji chemicznych o charakterze kwasowym i zasadowym, dodatkowo jest chemicznie obojętna, więc nie wchodzi w interakcję z innymi substancjami. Techniczne maty chętnie wykorzystywane są tam, gdzie konieczna jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ jest odporna na większość z nich, dodatkowo nie pozostawia jakichkolwiek śladów po sobie w miejscu roboczym. Silikon jest materiałem uniwersalnym, który w dodatku jest bardzo żywotny oraz tani.

Zastosowanie maty technicznej

Techniczna mata silikonowa może być stosowana w warsztacie elektrycznym, ponieważ jest bardzo dobrym izolatorem prądu. Może być również wykorzystywana w branży spożywczej, bo nie wchodzi w reakcję ani nie przenika do żadnego rodzaju pożywienia i wody. Guma silikonowa, z której wykonywane są maty może okazać się dobrym rozwiązaniem w warunkach domowych dla wszelkiego rodzaju uszkodzeń nawierzchni. Taka mata położona w newralgicznych miejscach może pozwolić zaoszczędzić na naprawie danej powierzchni.

Przeważnie mata techniczna wykonana jest w kolorze czerwonym, ale za to jej wymiar można w łatwy sposób dopasować do potrzeb – wystarczy wyciąć odpowiedni kawałek. Mata silikonowa jest materiałem stosunkowo lekkim, który można dopasowywać do konkretnych miejsc. Nie ma konieczności przyklejania lub przybijania jej do podłoża, a tym bardziej stosowania jakichkolwiek zaczepów, ponieważ mata jest antypoślizgowa przez co odpowiednio trzyma się na dedykowanym dla niej podłożu.

Mata jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji, w razie zabrudzenia można ją przetrzeć zwilżoną wodą lub detergentem szmatką albo przepłukać pod bieżącą wodą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

zobacz zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/