Biznes

Jaki rodzaj prowadzonej działalności wybrać?

Każda firma, bez względu na to jaką posiada formę prawną, potrzebuje wsparcia ze strony prawnika. Chodzi głównie o bieżące doradztwo w kontekście zawieranych kontaktów, podpisywaniu różnego rodzaju porozumień oraz wsparcie podczas rozwiązywania konfliktów, które mogą występować w trakcie współpracy z wieloma kontrahentami.

Jakie występują rodzaje prowadzonych działalności na rynku?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że najbardziej podstawową formą działalności gospodarczej, jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Następnie mamy spółki osobowe, w skład których wchodzą: spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa oraz spółka komandytowo – akcyjna. Sposób prowadzenia tych działalności ze względu prawnego jest bardziej skomplikowany od jednoosobowej działalności gospodarczej, w związku z czym obsługa prawna spółek będzie w tym wypadku wskazana.

Drugim rodzajem spółek, są spółki kapitałowe, w skład w których wchodzą: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i również spółka akcyjna.

W jakiej sytuacji najlepiej jest założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Tak naprawdę nie ma konkretnych wskazań, że akurat rodzaj X prowadzonej działalności gospodarczej powinien posiadać formę prawną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jak się jednak okazuje ten rodzaj działalności zazwyczaj jest wybierany przez osoby, które obracają dużymi kwotami, jak i również realizują poważne i drogie inwestycje. Wówczas spółka z ograniczoną odpowiedzialnością daje bufor bezpieczeństwa takim przedsiębiorcom.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj spółki powinniśmy prowadzić wówczas najlepiej udać się po opinię do prawnika, który specjalizuje się w doradztwie spółkom, a obsługa prawna spółek to dla nich chleb powszedni.

Czy istnieją na rynku firmy, które pomagają przy zakładaniu spółek?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Obecnie rynek jest bogaty w różnego rodzaju działalności, które zajmują się również obsługą prawną spółek, które już powstały, ale również i świadczą usługi na rzecz tych, które dopiero powstaną.

W związku z powyższym warto jest wybrać się do tego typu firmy, która pomoże nam wybrać najlepszą formę prawną dla rodzaju prowadzonej przez nas działalności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz live url