Ciekawe

Pożyczki flash – jaka jest ich przyszłość?

Flash loans po raz pierwszy zostały zaprezentowane w 2018 roku. Odpowiedzialny za to był open-source’owy bank Marble, który uważany jest za prekursora DeFi. Ich popularność rośnie (pożyczek), ale czy nie jest to chwilowa moda, która z czasem się zakończy? Warto sprawdzić, jaka przyszłość czeka flash loan.

Popularność pożyczek flash

Flash loans crypto pozwoliły m.in. na obniżenie wielu opłat transakcyjnych. To jeden z powodów dlaczego ta forma pożyczek jest tak duża. Po raz pierwszy, w sieci Ethereum zostały one wprowadzone do obrotu w 2020 roku. Odpowiedzialna za to była Aave, która należy do jednych z najlepszych, jeżeli chodzi o wirtualne pożyczki. Od stycznia do lipca 2020 roku Aave na finalizowanie pożyczek flash wydała ponad 100 milionów dolarów KAŻDEGO DNIA! Imponująca liczba, która pokazuje najlepiej to, jak popularne są te pieniądze wśród inwestorów. 

Ich popularność wynika także z tego, że można na nich przeprowadzać spekulacje, jeżeli chodzi o nowe, wirtualne monety. Dzięki temu nie trzeba będzie ryzykować własnych, wirtualnych monet. Do tego flash pożyczki pozwalają cieszyć się z wysokiego arbitrażu, jeżeli wartość tokena na giełdach jest różna.

Prace rozwojowe

Takie firmy, jak m.in. 10Clouds wciąż pracują nad tym, aby pożyczki flash zostały dopracowane. Dlaczego? Po to, aby móc zapewnić inwestorom jeszcze lepszą funkcjonalność. Zresztą, nie ma co ukrywać, że flash loan padły już ofiarą oszustw. Tylko dwóch na przestrzeni tych kilku lat, ale jest to najlepszy dowód na to, że nie wszystkie elementy zostały tak dobrze dopracowane. Dlatego prace nad ich formą wciąż muszą trwać, aby inwestorzy mogli poczuć jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

Przyszłość pożyczek flash

Flash loans są wciąż w początkowym okresie. Do tej pory dorobiły się one zagorzałych przeciwników, jak również osób, jakie są chętne do tego, aby móc je dalej rozwijać. Jedno jest pewne – tak szybko nie znikną one z rynku usług finansowych. Tym bardziej, że mogą one być użyte do rozwinięcia wielu śmiałych i innowacyjnych projektów.

Do pewnego czasu tylko Aave udzielała takiej formy pożyczek. Teraz jednak pojawiły się kolejne platformy, jak dYdX, Uniswap, które także przychylają się do tego typu postępowania. Na samym początku z tego rodzaju pieniędzy korzystać mogli inwestorzy. Czasy się jednak zmieniają i coraz większa liczba osób dąży do tego, aby inni mogli wykorzystać w swoich działaniach pożyczki flash. 

 

live url https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/