Dom i Wnętrze

Pościel dla każdego

Przez wiele lat pościel satynowa kojarzyła się z bogactwem i luksusem. Jej mocny połysk nie zawsze znajdował amatorów i czasem kojarzył się z kiczem i tandetą. Obecnie satyna wraca do łask, ale nie w takiej postaci, w jakiej była znana do tej pory.

Pościel bawełna satynowa

Jako wady satyny wiele osób wskazuje właśnie jej wysoki połysk oraz nieprzyjemny chłód w kontakcie ze skórą. Te właśnie wady udało się całkowicie wyeliminować, tworząc jedyną w swoim rodzaju pościel wykonaną z bawełny satynowej. Niespotykany dotąd splot połączył w sobie to, co najlepsze w bawełnie i satynie.

Pościel wykonana z tego materiału posiada naprawdę wiele zalet i cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Przede wszystkim, jest lekka i cienka, co wpływa znacząco na komfort snu. Po drugie, jej połysk jest nieco mniej intensywny, przez co świetnie podkreśla elegancję wnętrza, ale nie dominuje w nim.

Pościel satynowa ma to do siebie, że dość szybko się zaciąga i mechaci. Takie problemy nie występują w przypadku bawełny satynowej. Jej splot jest bowiem o wiele bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Bawełna satynowa zapewnia idealną cyrkulację powietrza i wchłanianie potu, przez co świetnie sprawdzi się podczas gorących nocy. Do tego jest niebywale delikatna, przez co nadaje się nawet dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Pościel bawełna satynowa na czasie

Wystarczy rozejrzeć się w internecie, by przekonać się, jak wielki jest wybór pościeli w różnych sklepach. Dzięki temu bez żadnego problemu można dopasować zestaw pościeli dla łóżka o nawet najbardziej niestandardowych wymiarach.

Ważne, by wybrany wzór pościeli doskonale wpasował się w wystrój wnętrza i podkreślał jego charakter. W tradycyjnie urządzonych sypialniach doskonale odnajdą się kwiatowe czy zwierzęce motywy. Proste, nowoczesne wnętrza to idealne miejsce dla pościeli gładkiej lub zdobnej w mocne, geometryczne wzory. Niesłabnącą od lat popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju pastele czy szarości.

Podsumowując, warto zdawać sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę odgrywa pościel, jeśli chodzi o zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu spania. Wysoka jakość nocnego wypoczynku ma z kolei wpływ na funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu poszukiwaniu pościeli, która będzie jednocześnie estetyczna, wygodna i modna.