Zdrowie i Uroda

Popularne metody manicure dla kobiet

kobiety mają dzisiaj naprawdę spory wybór jeżeli chodzi o metody wykonywania manicure i pedicure. Mogą zdecydować się na metody niezwykle trwałe, dzięki którym paznokcie robi się tak naprawdę raz na kilka tygodni. Mogą też korzystać z klasycznego manicure z wykorzystaniem starego dobrego lakieru do paznokci, lub też wybrać manicure japoński. Na co zdecydować się w tym roku? Poniżej krótki przegląd popularnych metod zdobienia pazurów.

Manicure japoński

Jeden z bardzo popularnych sposobów wykonywania manicure to manicure japoński. W tym przypadku paznokcie pozostają bez kolorowej emalii, a zatem prezentują się bardzo naturalnie i klasycznie. Ze względu na zastosowanie kosmetyki oraz samą technikę ich nakładania, paznokcie wyglądają na bardzo zdrowe i zadbane. Ten manicure to doskonały wybór dla kobiet ceniących elegancję, prostotę i wyrafinowany styl w dobrym guście. Manicure japoński to bardziej sposób pielęgnacji płytki paznokcia niż jej zdobienia. Efekt jest jednak naprawdę doskonały, a ten manicure można również z powodzeniem wykonać samemu w domu. Zestaw startowy do jego wykonania można kupić po prostu w internecie. Manicure japoński podoba się wszystkim tradycjonalistkom i miłośniczkom prostoty i elegancji.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Kolejna metody zdobienia i przedłużania paznokci to między innymi metoda akrylowa czy metoda żelowa. Metoda akrylowa zdobienia paznokci polega na nakładaniu specjalnego proszku, który w połączeniu z płynem akrylowym tworzy bardzo trwałą powłokę, która doskonale przylega do płytki paznokcia.

To właśnie dzięki temu można wzmocnić i nawet odrobinę odbudować paznokcie uszkodzone, łamliwe. To sposób na poradzenie sobie również z nieprzyjemnym nawykiem obgryzania paznokci. Metoda akrylowa jest zatem polecana dla wielu kobiet, które chcą mieć paznokcie bardziej efektowne, dłuższe, perfekcyjnie pokryte emalią. Warto zaznaczyć, że metoda akrylowa nie wymaga naświetlania przy użyciu lamp emitujących promienie UV.

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Metoda żelowa zdobienia paznokci to kolejna popularna metoda na wykonanie trwałego i perfekcyjnego manicure. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku manicure hybrydowego, paznokcie muszą być utrwalone pod wpływem promieniowania UV z lampy. To natomiast bywa uczulające. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest zatem alternatywą dla tych kobiet, które mają uczulenie i nie mogą utwardzać paznokci pod lampą. Każda z nowoczesnych metod ma jedną ogromną przewagę nad tradycyjnym lakierem do paznokci – to trwałość tak wykonanego manicure.

https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft Stolik pomocniczy na laptopa https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/