Ciekawe

Pierwszy wózek dla dziecka – jaki wybrać?

Przyjście na świat dziecka poprzedza etap wielkich przygotowań. Zanim powitasz swoje wyczekiwane potomstwo, musisz zgromadzić całą masę przedmiotów, bez których ciężko będzie obyć się Tobie i maluszkowi. Jednym z nich niewątpliwie jest wózek. Jaki model najlepiej spełni oczekiwania rodzica oraz zapewni maksymalny komfort noworodkowi? Sprawdź nasze rady i znajdź model idealny!

Wielozadaniowy wózek 3w1

Pierwszym wózkiem, jakiego potrzebuje dziecko w początkowych miesiącach życia, jest gondola. Kupno dużego wózka przypominającego nieco łóżeczko dziecięce może okazać się sporym wydatkiem. Warto mieć świadomość, że gondole służą dzieciom przez około trzy miesiące. Potem zdecydowanie lepiej sprawdzają się wózki z siedziskami, w których można dziecko ułożyć w pozycji półsiedzącej. Doskonałą alternatywą dla klasycznej gondoli są wielofunkcyjne wózki 3w1, których forma może zmieniać się wraz z potrzebami dziecka. Kupując jedno urządzenie, otrzymujesz gondolę, praktyczne nosidełko oraz spacerówkę.

Waga

Jeśli nie chcesz, aby próby wniesienia wózka do mieszkania na 3 piętrze skończyły się nieznośnym bólem pleców, wybierz lekki i poręczny model. W dobrych sklepach nie brakuje nowoczesnych wózków wykonanych z odpornych na uszkodzenia materiałów wyróżniających się niewielką wagą.

Materiały i dodatkowe wyposażenie

Brzydka pogoda albo żar lejący się z nieba nie będą przeszkodą do spacerowania z dzieckiem, jeśli wybierzesz wózek poszerzony o dodatkowe elementy w postaci przewiewnego daszku, moskitiery, warstwy chroniącej przed wodą i promieniowaniem UV. Każdej mamie i tacie z pewnością przydadzą się pojemniki na drobne akcesoria. Ważne jest, aby wózek zbudowany był z materiałów przepuszczających powietrze. Zwróć również uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model posiada atesty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania.