Ciekawe

Oświetlenie w Twoim domu

Światło to jeden z najważniejszych elementów, wpływających na atmosferę każdego pomieszczenia. Odpowiedni kąt padania, ciepło lub chłód, odpowiednie natężenie w zależności od przeznaczenia… to naprawdę zadziwiające, ile czynników należy wziąć pod uwagę, wybierając lampę do domu!

Światło, które nadaje klimat

Zacznijmy od omówienia kwestii lamp, których przeznaczeniem jest „robienie klimatu”. Tego typu akcesoria dają zazwyczaj delikatniejsze, ciepłe światło, które doskonale komponuje się ze świecami oraz łagodną muzyką w tle. Lampy, które dają tego typu światło, mają często również bardzo ozdobny charakter.

W wielu wnętrzach sprawdzić się lampa kula – forma, która dostarczy sporo ciepłego światła oraz doskonale uzupełni wystrój pomieszczenia. Lampy w formie kuli mogą występować w różnych rozmiarach. Duże można ustawić na podłodze, mniejsze świetnie sprawdzą się na półkach z książkami lub np. jako ozdoba schodów. Lampy kule mogą mieć różne odcienie i dawać klarowne światło lub bardzo mleczne.

Światło, które przedłuża dzień

Lampy, które dają delikatne światło, nie nadają się jednak do pracy, czy też czytania. W pomieszczeniach, w których planujemy postawić biurko lub fotel do czytania, konieczne będzie umieszczenie oświetlenia, które będzie dawać mocniejsze światło, o bardziej chłodnych odcieniach.

Planowanie oświetlenia do pracy, warto zacząć od… sufitu. Żyrandol kula, doskonale sprawdzić się jako lampa sufitowa. Kula daje doskonałe światło, które równolegle rozlewa się po całym pomieszczeniu. Żyrandol kule, a właściwie żyrandol w formie mniejszych kuli, świetnie oświetli długie pomieszczenie. Tak przygotowane światło doskonale nada się do pracy na komputerze, szycia oraz innych działań, które wymagają precyzji i dokładności.

Żyrandol kulę doskonale można dopasować do wnętrz nowoczesnych, rustykalnych i boho. Zależnie od rodzaju, wielkości oraz ramy, w które żyrandol kula się znajduje – odnajdzie swoje miejsce w każdym z tych stylistyk.

Planując oświetlenie, nie warto sugerować się tylko i wyłącznie wyglądem danego żyrandolu, czy też lampy. Korzystając z różnych wzorów oświetlenia domowego i biurowego, można stworzyć piękny wystrój oraz doskonale warunki do pracy i wypoczynku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lampykemar.pl/25-quara-kule

zobacz live url zobacz