Motoryzacja

Opłacalny leasing samochodów ciężarowych

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak skutecznie powiększyć swoją flotę samochodów ciężarowych nie inwestując w nią od razu ogromnej ilości pieniędzy. Czasem przychodzi kruchy czas w firmie TSL, a samochody odmawiają posłuszeństwa. Innym przykładem jest dopiero rozkręcanie firmy TSL, w której i tak jest ogromna liczba wydatków – a trzeba czymś jeździć. W takim wypadku zdecydowanie bardzo dobrą opcją będzie wyposażenie się w opłacalny leasing samochodów ciężarowych. Na czym to polega?

 

Na czym polega opłacalny leasing samochodów ciężarowych?

 

Wiele osób tak naprawdę nie wie co to jest leasing samochodów ciężarowych, na czym on polega i dlaczego można na nim zyskać. Zaczynając od początku opłacalny leasing samochodów ciężarowych polega na udostępnieniu wybranego pojazdu przez firmę leasingową dla przedsiębiorcy na z góry ustalony okres czasu. Mogą to być przykładowo 36 lub 48 miesięcy. Za miesiąc leasingu odprowadza się umówioną ratę dla firmy – i tak co 4 tygodnie przez okres trwania umowy. Czasem leasingodawcy wymagają wpłaty wstępnej przykładowo o wartości 10-20% pojazdu. Jednak opłacalny leasing samochodów ciężarowych oferowany przykładowo przez Grupę DBK nie wymaga wkładu własnego. Dzięki temu tak naprawdę bez żadnych pieniędzy można wyposażyć się w nowoczesny pojazd, który sam będzie na siebie zarabiał – z miesiąca na miesiąc.

 

Opłacalny leasing samochodów ciężarowych posiada w swojej umowie warunki takie jak konieczność przeglądów technicznych czy naprawa usterek. Jednak najlepsze jest to, że te punkty będą wykonywane przez leasingodawcę dlatego leasingobiorca nie musi przejmować się jeżeli samochód będzie miał usterkę. Wszystkie koszty naprawy zostaną pokryte dlatego nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów czy niespodziewanych wydatków, a stabilizacja finansowa w tej branży jest rzadkością!

 

Podsumowanie

 

Leasing samochodów ciężarowych jest bardzo przydatny. Najlepsze jest to, że koszty mogą pójść w rozliczenie (przedsiębiorca nie odprowadza stawki VAT za pojazd). Dlatego jest to jedna z najlepszych i najbardziej korzystnych form pozyskiwania nowych pojazdów do własnej firmy.