Dom i Wnętrze

Ogrody inspirowane angielską klasyką

Ogrody inspirowane angielską klasyką

Przestrzeń ogrodowa pełna pasji? Kojarzy się z działaniem ogrodnika-artysty, ale także ze spotęgowaną kreatywnością samej natury. Takie właśnie połączenie eksponowano w dawnych ogrodach angielskich. Były one nawet rodzajem filozoficznego manifestu, który głosił, że człowiek to cząstka przyrody, a ta jest niezmierzona i nieograniczona. Mamy możliwość uczestniczenia w potędze przyrody, na zasadzie współistnienia. Dlatego też tradycyjne ogrody angielskie to przestrzeń, w których szanowano dzieła czystej natury. Nie poddawano jej rygorystycznemu formowaniu, tak jak miało to miejsce w ogrodach w stylu francuskich.

Swoboda tworzenia

Jak odnaleźć się w estetyce angielskiego ogrodu? Jak odnaleźć się w ogrodzie w duchu angielskim? W takim miejscu najlepiej się zagubić, klucząc po rozmaitych zakamarkach, zakątkach, altankach, mostach. Ogród w angielskim stylu bowiem to tajemnica. To przyjemnie zacienione miejsca pośród starych drzew. To mury prezentujące się wiekowo. To mała architektura, która przywodzi na myśl zamki. Ale to również podkreślanie piękna przeszłości i zarazem naturalności. To swoboda tworzenia samej natury, której nie poddaje się geometrycznej formule. To strefy roślinne, które płynnie przechodzą jedna  w drugą. Jak leśny zakątek i alpinarium.

Stylowe meble do ogrodu angielskiego

Tego, czego nie może zabraknąć w ogrodzie angielskim, to dobry styl. A jeśli dobry styl, to na pewno meble ze strony gardenspace.pl, gdzie znajdziemy fantastyczne kolekcje, odpowiednie także do przestrzeni romantyzmu. W ogrodzie w tym duchu sprawdzą się na przykład czarne, dystyngowane komplety technorattanowe.

Stylowe dodatki do ogrodu angielskiego

Angielski styl to z jednej strony bujność otoczenia, a z drugiej strony to dbałość o detal. Jak miniatury dekoracyjne, które tworzą efektowne naczynia ustawione na stole ogrodowym, kiedy nakryty jest do podwieczorku w angielskim stylu. Jak pastelowe poduszki ozdobne ułożone na ogrodowej sofie.

Salon w stylu francuskim https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ ubezpieczenie motocykla