Dom i Wnętrze

Nowoczesny ogród – jak go urządzić?

Piękny i funkcjonalny ogród to dzisiaj miejsce, gdzie nie tylko sadzimy ulubione kwiaty, ale przede wszystkim: gdzie odpoczywamy. Przydomowa, zielona strefa pozwoli nam odciąć się od codziennych problemów i zmienić swoje samopoczucie na lepsze. Niewiele trzeba, aby ogród zaaranżować: wybierając meble dopasowane od naszych potrzeb stworzymy aranżację, która będzie sprzyjać relaksowi.

Meble dopasowane do naszych potrzeb

Nowoczesne ogrodowe meble to prawdziwa ozdoba tarasu czy ogrodu: projektanci tworzą dzisiaj wyjątkowe komplety, wykorzystując takie materiały jak aluminium, twarde drewno, tkaniny i tworzywa syntetyczne. Wśród proponowanych kompletów znajdziemy zestawy nowoczesne, dokładnie nawiązujące do obecnych trendów, jak również zestawy klasyczne, których uniwersalne piękno jest ponadczasowe. Istotne jest, aby wybrane przez nas meble były odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz wnikanie kurzu.

Funkcjonalne zadaszenie czy nowoczesny parasol?

Odpoczynek w cieniu to najlepszy sposób na regenerację podczas upalnych dni. Wśród rekomendowanych metod na cień najczęściej wymienia się parasole ogrodowe. Dzisiaj parasole tworzone są z najwyższą precyzją: posiadają kilka punktów regulacji, ich czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Osadzenie parasola na ruchomej stopie pozwoliło na jego rotację o 360 stopni wokół jego osi.

Alternatywą dla parasoli jest pergola ogrodowa – może być ona wykorzystana zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Aluminiowa, malowana proszkowo konstrukcja podtrzymuje ruchomy dach. Dachy mają za zadanie chronić nas przed silnym promieniowaniem UV, jak również przed deszczem. Nowoczesna pergola skonstruowana jest w taki sposób, aby móc korzystać z bliskości przyrody bez względu na pogodę.