Dom i Wnętrze

Nowa patelnia – jaka?

Masz już dość smażenia na przypalonej, nieestetycznej patelni, która psuje smak delikatnych potraw? W takim razie nie czekaj – czas kupić nową patelnię, dzięki której gotowanie dla najbliższych znowu stanie się przyjemnością. Jaki model spełni nawet największe oczekiwania? Sprawdź nasze propozycje!

Patelnia z powłoką non-stick

Naczynia pokryte warstwą nieprzywierającego materiału stanowią zdecydowaną większość na półkach sklepów z kuchennym wyposażeniem. Zanim jednak sięgniesz po patelnię, do której nie będzie przywierać pokarm sprawdź, z czego wykonana jest powłoka. Jeszcze do niedawna większość producentów oferowała naczynia pokryte od wewnątrz teflonem. Niestety, według najnowszych doniesień, sztuczna substancja pod wpływem podgrzewania do wysokich temperatur uwalnia substancje szkodliwe dla naszego organizmu.

Obecnie najlepszą alternatywą dla teflonu jest ceramika – naturalna substancja, która wykazuje takie same właściwości jak teflon. Jeśli cenisz lekką i zdrową kuchnię, warto uzupełnić swoją kolekcję właśnie o patelnię z ceramiczną powłoką. Aby szybko usmażyć aromatyczną, soczystą rybę albo mięso, nie musisz zalewać potrawy tłuszczem. Możesz również zapomnieć o szorowaniu zaschniętych resztek – ciepła woda, miękka gąbka i odrobina płynu w zupełności wystarczą, aby szybko i skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia.

Patelnia stalowa

Wysokiej jakości patelnia stalowa sprawdzi się w kuchni każdego zaawansowanego i wymagającego kucharza. Naczynia wykonane w całości ze stali szybko się nagrzewają do bardzo wysokich temperatur i długo utrzymują ciepło. Ważne, aby wybrać patelnię wykonaną ze stopu 18/10. Tego typu naczynia skutecznie opierają się korozji, są długowieczne, można myć je w zmywarce i zapiekać w piekarniku. Wygodne w użyciu, trwałe patelnie o idealnie wyważonej ciężkości znajdziesz na stronie gerlach.pl.

 

 

zobacz wiecje https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/