Zdrowie i Uroda

Nieinwazyjne badanie prenatalne

Nieinwazyjne badanie prenatalne

Spodziewając się dziecka, rodzice często zastanawiają się nad jego zdrowiem. Czynniki takie jak wiek matki, stwierdzone w poprzedniej ciąży wady płody czy jakiekolwiek nieprawidłowości widoczne podczas badania USG są wskazaniem do wykonania bardziej szczegółowych badań genetycznych.

NIFTY jest to badanie przesiewowe, które wykonuje się jeszcze, jak dziecko jest w łonie matki. Grupa badań przesiewowych opiera się na analizie próbek krwi matki. Ich największą zaletą jest to, że są one całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. To zupełnie nowy wymiar diagnostyki prenatalnej. Pozwala on odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa przyszłym rodzicom.

Kiedy wykonać Test NIFTY?

Badanie NIFTY każda kobieta w ciąży może wykonać od 10 do 24 tygodnia ciąży. Czas oczekiwania na wyniki to od 6 do 10 dni roboczych.

Wskazania do wykonania testu Nifty

Głównym wskazaniem jest wiek przyszłej mamy. W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Jakieś 20 lat temu średnia wieku Polki, która rodziła swoje pierwsze dziecko, wynosiła 24 lata. Dzisiaj natomiast świeżo upieczona mama ma 30 lat. Ponieważ wiek matki ma ogromny wpływ na rozwój potencjalnych wad genetycznych, specjaliści uważają, że każda kobieta po 35 roku życia powinna wykonać badanie genetyczne NIFTY.