Gdy zastanawiamy się nad ożywieniem salonu, sypialni lub innego pomieszczenia w naszym domu, coraz częściej możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że meble designerskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto zatem poznać zarówno ich zalety, jak i niedociągnięcia, aby przekonać się, czy rzeczywiście tak jest.
Meble designerskie – lista zalet
Naturalne wydaje się to, że zaletą mebli designerskich jest ich unikatowy, niebanalny wygląd. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z krzesłem, komodą, czy też z szafą, możemy być pewni, że będą to propozycje przyciągające wzrok. Innym atutem mebli tego rodzaju jest ich różnorodność. Choć panuje przekonanie, że meble designerskie to znakomite rozwiązanie przede wszystkim w pomieszczeniach nowoczesnych, okazuje się, że cieszą one oko także tam, gdzie dominuje styl retro.
Wbrew obawom wielu osób, które dopiero zaczynają interesować się designem we wnętrzarstwie, meble tego rodzaju nie tracą nic ze swojej funkcjonalności. Kupujemy je przede wszystkim dlatego, że zachwycamy się ich wyglądem, możemy mieć jednak pewni, że zachwyci nas również ich jakość oraz wielość funkcji, jakie spełniają.
Meble designerskie i ich niedociągnięcia
Nie ma rozwiązań wolnych od wad, nic więc dziwnego, że wadę mają też meble designerskie. Niemal zawsze należy liczyć się z tym, że mniejsza liczba egzemplarzy i większy nacisk stawiany na jakość przyczynią się do tego, że będą one droższe od klasycznych rozwiązań dostępnych w polskich sklepach. Trudno jednak polemizować z osobami, które uważają, że jest to utrudnienie, z którym można się wziąć za bary zważywszy na to, że mamy do czynienia z propozycjami naprawdę miłymi dla oka. Dzięki Internetowi można też dość szybko znaleźć meble, które zachwycają nie tylko wykonaniem, ale i kosztami zakupu, a to sprawia, że przestają być one postrzegane jako rozwiązania jedynie dla wybranych.