Ciekawe

Leczenie ginekomastii w szpitalu Medfemina

Leczenie ginekomastii w szpitalu Medfemina

Ginekomastia jest to łagodny przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn, związany z rozrostem tkanki gruczołowej, włóknistej oraz tłuszczowej. U podstaw tego problemu leżą zaburzenia równowagi między estrogenami a androgenami i ich wpływ na tkankę gruczołową sutka. Za rozwój ginekomastii odpowiadać może również zwiększona aktywność enzymu aromatazy, która wywołuje przekształcenie męskich hormonów płciowych na hormony żeńskie.

Jak rozpoznać ginekomastie?

O ginekomastii mówić można, jeżeli pod otoczką sutkową wyczuwalny jest gruczoł o co najmniej 2 centymetrowej średnicy, którego konsystencja zbliżona jest do fałdu pachowego przedniego. Podczas badania trzeba zwrócić uwagę na ewentualne zmiany wyglądu skóry, brodawki sutkowej oraz powiększenie węzłów chłonnych. Szczegółowe badania obrazowe oraz laboratoryjne, zalecone przez lekarza, pozwolą na wykluczenie chorób nowotworowych oraz endokrynologicznych. Po ustaleniu przyczyny problemu można zacząć wdrażać właściwe leczenie.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Medfemina to godny polecenia szpital chirurgiczny we Wrocławiu, który zatrudnia doświadczonych lekarzy specjalistów. Medfemina oferuje szerokie spektrum zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych Sprawdź ofertę – ginekomastia we Wrocławiu.

zobacz live url live url