Dom i Wnętrze

Kuchnie – od czego zacząć aranżację?

Kuchnie stają się sercem wszystkich domów. O ile są naprawdę dobrze zaprojektowane. Nie trudno jest dobrze zaaranżować takie miejsce. Należy poznać tylko kilka podstawowych zasad, aby móc z dumą stwierdzić, że jest się posiadaczem funkcjonalnie urządzonej kuchni.

Jak duże powinny być kuchnie?

 

Jest to jedno z najważniejszych pytań, które chodzą po głowie wielu osobom. Wszyscy są pewni tego, że tylko duża kuchnia jest w stanie zapewnić im szczęście. Wcale tak nie jest. Można być posiadaczem małej, ale funkcjonalnie urządzonej kuchni, gdzie można tworzyć mistrzowskie potrawy. Wielkość może mieć wpływ na komfort użytkowania. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z naprawdę dużą rodziną. Wystarczy jednak odpowiednie ułożenie mebli, ich umiejętne dobranie, a nawet mały aneks kuchenny stanie się prawdziwie bijącym sercem całego domu.

Strefy robocze w pomieszczeniach kuchennych

Bez tego kuchnie się nie obędą. Wszystkie pomieszczenia, niezależnie od swoich rozmiarów, muszą stać się miejscem, gdzie zostaną ułożone w odpowiednim porządku. Na liście tych stref mamy:

  • strefę zapasów – lodówka,
  • strefę przechowywania – szafki na naczynia,
  • strefę mokrą – zlew, kosz na odpady i ewentualnie zmywarka,
  • strefę przygotowania posiłków – blaty kuchenne, ewentualnie wyspa kuchenna,
  • strefę gotowania – kuchenka, piekarnik.

Wszystkie strefy zostały ułożone w porządku, w jakim powinny występować w kuchni. Może nie będą one zajmować dużo powierzchni, ale ich staranne zaplanowanie, ułatwi przebywanie w kuchni. 

 

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/