Ciekawe

Jakie sztućce wybrać?

Jakie sztućce wybrać?

Sztućce to element kuchennego wyposażenia, który wpływa zarówno na komfort codziennego spożywania posiłków, jak i na estetykę stołu. Smukłe, błyszczące noże i widelce w połączeniu z delikatną porcelaną i odbijającym światło szkłem kryształowym sprawiają, że każda, nawet najprostsza potrawa smakuje wyjątkowo. Jakie sztućce wybrać, aby na długie lata zachwycały nieskazitelnym wyglądem? Sprawdź!

Stal ma znaczenie

Pierwszym kryterium świadczącym o jakości sztućców jest ich główny budulec. Jeszcze do niedawna synonimem najwyższej jakości noży, widelców i łyżek było srebro. Niestety, srebrne sztućce pod wpływem kontaktu ze związkami siarki zawartymi w pokarmie śniedziały. Kondycji srebra nie służy również zmywarka – wysoka temperatura, ciśnienie i ostre detergenty są dla szlachetnego kruszcu bezlitosne. Dzisiaj odchodzi się od kosztownych kompletów na rzecz bardziej praktycznych modeli wykonanych ze stali nierdzewnej. Wybierając nowy zestaw sztućców, zwróć uwagę na rodzaj stali. Aby mieć pewność, że nowy nabytek w nienagannej kondycji przetrwa próbę czasu, wybieraj modele opatrzone symbolem 18/10. Taki znak wytłoczony na sztućcach oznacza, że w stopie stali znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że metal jest odporny na zarysowania i korozję oraz można bezpiecznie poddawać go myciu w zmywarce. W dobrych sklepach znajdziesz zarówno minimalistyczne, nowoczesne zestawy, jak i komplety stylizowane na nieśmiertelne retro, dzięki czemu znalezienie sztućców idealnie współgrających z estetyką mieszkania nie stanowi najmniejszego problemu.

Idealny prezent na nowe mieszkanie!

Dobrej jakości sztućce to idealny podarunek na ślub lub prezent na nowe mieszkanie! Możesz mieć pewność, że każda osoba otwierająca nowy rozdział w życiu będzie zachwycona, kiedy otrzyma elegancki zestaw klasycznych sztućców zamknięty w efektownej walizce.