Technologia

Jak wynająć fotobudkę?

Wiele par decyduje się wynająć na swoje wesele fotobudkę. Urządzenie to sprawia wiele radości, zatem przyszli małżonkowie chcą mieć taki automat na swoim przyjęciu. Jak znaleźć i wybrać odpowiedni sprzęt?

Informacje ogólne

Moda na fotobudki w czasie przyjęć weselnych pojawiła się w naszym kraju kilka lat temu. Do dziś jest to nie lada atrakcja, doskonale podkręcająca zabawę weselną. Wejścia do automatu, szybkie zrobienie i wydrukowanie zdjęcia to szansa na świetną rozrywkę i niesamowitą pamiątkę. Fotobudka obsługuje się w tak prosty sposób, że z pewnością każdy uczestnik przyjęcia będzie umiał sobie z nim poradzić. Często wsparciem jest też specjalny asystent.

Warto pamiętać, że ideą fotobudki nie jest robienie poważnych zdjęć niczym z paszportu czy dowodu – im głupsza mina czy śmieszniejsza poza, tym lepiej. Fotografia ma być przede wszystkim oryginalna, nieszablonowa i inna niż te, które zrobi np. fotograf weselny. Z tego powodu absolutną koniecznością są wszelkie rekwizyty. Goście przebrani w peruki, maski czy okulary to wiele humoru i zabawy, które zostają uchwycone na zdjęciu.

Wynajem i cena

Część osób zastanawia się, ile kosztuje fotobudka, ponieważ organizacja wesela i tak pochłania ogromne środki finansowe. Na szczęście wynajem automatu do zdjęć nie jest wielkim wydatkiem. Ponadto można zdecydować się na najbardziej optymalny pakiet. Firmy umożliwiają wynajęcie fotobudek na godziny, co jest korzystnym dla klienta rozwiązaniem.

Dokładny koszt fotobudki zależy od miasta, firmy i zakresu oferty. Chodzi tu m.in. o udostępnienie w cenie usługi pudła z rekwizytami, takimi jak np. maski czy kapelusze. Często nad przebiegiem robienia zdjęć czuwa upoważniony do tego asystent, którego udział również wliczony jest w cenę fotobudki. Wszystkie wykonane fotografie są nie tylko drukowane, ale także udostępniane potem na płycie DVD lub wklejane do księgi gości.

Wybór fotobudki

Ponieważ firm, które wynajmują fotobudki, działa dziś na rynku dość sporo, warto przemyśleć wybór odpowiedniej z nich. Każda para organizująca wesele ma indywidualne oczekiwania odnośnie automatu do zdjęć. Konieczne jest zatem precyzyjne ustalenie wszystkich warunków. Klient musi zostać poinformowany o wszystkich kosztach, by nie być później zaskoczonym.

Na pewno warto przejrzeć wcześniejsze efekty pracy danej maszyny oraz dopytać o wszelkie opcje, z których można skorzystać. Trzeba dowiedzieć się, czy w koszt wliczone jest np. odpowiednie tło i atrakcyjne dla gości akcesoria. Ważną sprawą dla wielu par jest również obecność opiekuna, który będzie nadzorował wykonywanie wszystkich zdjęć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://smove.pl/ – fotobudka

zobacz nstam.org zobacz wiecje