Technologia

Edytor grafiki inżynierskiej

Grafiki inżynierskie to dzisiaj obrazy przedstawiane w wymiarze 2D lub 3D. Stworzenie takich grafik nie jest łatwe. Wymagania klientów oparte są na tym, że wszystko tworzone jest dzięki wyspecjalizowanym programom komputerowym pozwalającym na ogromną dokładność i sumienność.

Kurs AutoCAD w dobrej formie

Najpopularniejszym edytorem grafiki inżynierskiej pozwalającym na ukazanie rzeczy w różnych wymiarach jest AutoCAD. Pochodzący od przedsiębiorstwa Autodesk jest bardzo popularnym programem wśród techników i inżynierów, którzy w chwili obecnej używają aktualnej wersji  programu AutoCAD 2020. Kurs AutoCAD podzielony jest na kilka części o różnym poziomie zaawansowania. Na pierwszy rzut powinien pójść ten program, który zapozna nas z prostymi grafikami, a w następnej kolejności będziemy mogli pójść dalej, czyli chociażby zaznajomić się z programem AutoCAD P&ID, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Electrical, AutoCAD Electrical lub innymi odmianami tego programu.

Projektowanie w innym wydaniu

To jaka wersja programu zainteresuje nas dokładnie zależy od tego w jakim zawodzie chcemy pracować. Czy dokładnie będzie to inżynier i jego grafiki, czy dla przykładu będzie to elektronik zajmujący się drobnymi detalami w maszynach? Wszyscy coś projektują, ale w zupełnie innych dziedzinach. Najpierw jednak zapoznajmy się podstawą AutoCAD, gdzie nauczymy się nawigacji i ustawień rysunkowych, rysowania obiektów i w następnej kolejności ich modyfikowania. Następne przejdziemy do bardziej precyzyjnego i dokładnego rysowania. 

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz wiecje zobacz wiecje