Zdrowie i Uroda

Jak dopasować strój kąpielowy do typu sylwetki?

Jeżeli powoli zaczynasz już myśleć o zakupie nowego stroju kąpielowego, zadbaj o to, by był on idealnie zgrany z twoją sylwetką. Podkreśl swoje największe atuty i zamaskuj to, co powinno zostać ukryte. Dzięki kilku prostym zasadom nauczysz się tak manewrować sylwetką, aby osiągnąć zachwycający efekt.

Zadbaj o proporcje

Niezależnie od tego, jaki masz typ figury, koniecznie musisz zadbać o zachowanie pewnej równowagi, by uzyskać idealne proporcje ciała. Jest to możliwe w każdym przypadku. A pamiętaj, że wszelkie dysproporcje pogarszają twój wygląd.

Przykładowo – jeśli dół twojego ciała jest nieco bardziej obfity, czyli zmagasz się z dużymi udami i krągłymi biodrami, powinnaś ukryć je pod majtkami o wyższym stanie i zdecydować się na biustonosz z push-upem, który zwróci uwagę w kierunku górnych partii.

Kupuj oddzielnie

Gotowe komplety strojów kąpielowych na pewno są wygodnym, ale niestety nieidealnym rozwiązaniem. Zazwyczaj projektanci tworzą je w oparciu o perfekcyjne proporcje sylwetki, co oznacza, że taki zestaw najlepiej będzie wyglądać na figurze klepsydry. Jeżeli sama nie możesz się nią pochwalić, koniecznie powinnaś oddzielnie dobrać zarówno stanik, jak i majtki.

Jest to jedna z ważniejszych zasad dla kobiet w typie gruszki. Mając większy dół ciała i decydując się na gotowe stroje kąpielowe, ryzykujesz tym, że jeżeli dopasujesz je do piersi, majtki będą zbyt opięte i podkreślą twoje mankamenty. Jeśli natomiast w takim przypadku dobierzesz komplet do rozmiaru dołu ciała, najprawdopodobniej stanik okaże się zbyt duży.

Zabaw się kolorem

Czerń to kolor podstawowy i absolutnie uniwersalny, ale niekoniecznie musisz po raz kolejny się na niego decydować. Co prawda ma on zdolność do wizualnego pomniejszania ciała, jednakże działaniem wyszczuplającym wykazują się też inne barwy – np. granat, brąz oraz głęboka purpura.

Jeżeli natomiast chciałabyś mocniej wyeksponować niewielki biust, powinnaś poszukać biustonoszy w jasnych kolorach, dodatkowo pokrytych większymi wzorami lub ozdobnymi nadrukami. To one potrafią najmocniej przyciągnąć wzrok. Podkreślają biust i sprawiają, że ten wygląda na większy.

Alternatywa dla strojów dwuczęściowych

Dwuczęściowe stroje kąpielowe wciąż są najczęściej wybierane przez kobiety, ale sama możesz od nich odejść i postawić na komplet jednoczęściowy. Monokini jest teraz w modzie. To taki typ stroju, który nie dość, że sprytnie wyrównuje proporcje sylwetki, to jeszcze do tego wygląda niesamowicie dziewczęco.

A jeśli chciałabyś zdecydować się na jakiś półśrodek, możesz po prostu przewiązywać klasyczny strój dwuczęściowy stylowym pareo. Dzięki temu odwrócisz uwagę od zbyt obfitych nóg.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe stroje kąpielowe.

.fcbu.org -missions.org dayloans10doqd.com